Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Leírnátok hogy pontosan...

Leírnátok hogy pontosan milyen a pánikroham?

Figyelt kérdés

Saját tapasztalatokra lennék kíváncsi, nem wikipédia cikkekre.

Egy hónapja volt egy nagyon durva rohamom, fogalmam sincs mi volt az (orvosnál nem voltam, egyéb okokból, amiket itt most nem szeretnék részletezni) és ma hajnalban megint. Gondoltam az epilepsziára, de aztán eszembe jutott hogy pánikroham is lehet, az előzmények tükrében.

Nem sokat tudok ezekről a rohamokról, ezért kérem, aki átélte már, írja le pontosan, hogy hogyan kezdődik, mit érez olyankor, milyen az egésznek a lefolyása, hátha találok egyezést az én tüneteim között, és hátha ezáltal közelebb kerülök a megoldáshoz.


2014. ápr. 24. 17:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem mindenkinél egyforma. Nekem olyan szokott lenni, hogy úgy érzem nem kapok rendesen levegőt, persze kapok, de úgy érzem, hogy nem jut elég levegő a tüdőmbe, aztán zsibbadni kezd mindenem, főleg a szám fölött, kicsit szédülök és leesik a vérnyomásom, nem látom rendesen mi van körülöttem, néha a kezem is remeg.
2014. ápr. 24. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem is volt olyan rohamom,amikor azthittem nem kapok levegőt, s megfulladok,közben ugye nem.lezsibbadt a szám,orrom,az egész arcom,sőt olyan is volt hogy görcsbe rándultak az ujjaim és nem tudtam őket mozgatni.izzadtam,utána hirtelen fáztam,sóhajtoztam.olyan pillanatokat éltem meg,mintha végem lenne bármelyik pillanatban.eléggé rossz érzés.elmentem pszichiáterhez írt fel gyógyszert ez volt lassan egy éve,most kezdek lejönni az antidepiről,úgyérzem teljesen renbe jöttem.
2014. ápr. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
De előbb-utóbb csak orvoshoz kéne fordulnod szerintem,mert ez még előjöhet bárhol bármikor.
2014. ápr. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én konkrétan nem vagyok benne biztos, hogy nekem ez pánikroham, de ha olyan helyzetbe kerülök, ami szorongást okoz, akkor "befeszülök", olyan mintha nem vennék levegőt és remeg minden végtagom. Ha pedig tovább fennáll a szorongást kiváltó dolog, akkor elkezdek olyan furán látni, mint amikor például hírtelen áll fel az ember. De nem vagyok benne biztos, hogy ez nekem az, mert túl gyakran fordul elő nálam ahhoz.
2014. ápr. 25. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Talán inkább te írd le, a te rohamod milyen volt? Hogyan kezdődött, haladt egy tetőpont felé, és hogyan múlt el. Akinek volt ilyen rohama az megírja neked, hogy ez az volt e?
2014. ápr. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!