Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez jelenthet insomniát? Mit...

Ez jelenthet insomniát? Mit tehetek ellene? L

Figyelt kérdés

Lassan fél éve vannak problémáim az alvással. Este 21:30-kor fekszem le kb., de még egy órát telefonozok meg ilyesmi. 22:30-kor viszont már megpróbálok aludni, de egyszerűen nem megy. Próbáltam már, hogy minden elektromos cuccot kikapcsolok, de nem az volt a hiba. Nem tudok normális időben elaludni. A versenyeim előtti időszakban reggelente jóval korábban felébredtem, utána pedig nem tudtam visszaaludni. Tulajdonképpen egész fitt vagyok napközben, de időnkét elönt a fáradtság és úgy érzem, hogy felelés közben is el tudnék aludni. Hétvégente szeretnék tovább aludni, de mostanában már az sem megy, fél 8 körül felébredek és kész. Kitöltöttem két tesztet a neten és mindkettő azt írta, hogy alvásproblémáim vannak. Ezeknek lehet köze ahhoz, hogy khm, a táplálkozásom nem a legjobb? Egyáltalán nem eszek sokat, sőt könyörögni kell, hogy egyek rendesen... Van olyan étel ami megnyugtat vagy valami?

Mit tudtok javasolni, mit tegyek? Pszihológushoz nem szeretnék menni, úgyhogy kérlek azt ne írjátok! Előre is köszönöm a válaszokat!

14/L



2014. ápr. 25. 16:13
 1/3 anonim ***** válasza:
A pszichológusnak ehhez semmi köze...
2014. ápr. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nézd meg, és gondolkodj el rajta:

https://www.youtube.com/watch?v=k3504u5IKOk

2014. ápr. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Már megint ez a videó :D Meg akarod ölni az emberiséget?

Ha jól érzed magad a bőrödben, nem akadályoz a tanulásban, akkor nem kell orvoshoz menned. (Amúgy ezzel nem pszichológushoz szoktam menni, van külön alvásvizsgálat.)

Én is ilyen vagyok, mondjuk én általában sokáig tudok aludni, ha van rá módom. Viszont 3 előtt ritkán alszom el, és legtöbbször 7/8-kor kelnem kell. De elvagyok így, már megszokta a szervezetem.

Az talán segíthet, ha délután iszonyatosan, összeesésig kimeríted magad egy kemény edzéssel, bár ehhez elég fiatal vagy...

(Az sem árt, ha a telefont jó messze rakod az ágytól. Én a tabletemmel szoktam szórakozni még 1 órát lefekvés után, és ha ezt nem tenném, sokszor könnyebben elaludnék).

2014. ápr. 26. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!