Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Előfordulhat egy nőnél olyan...

Markus79 kérdése:

Előfordulhat egy nőnél olyan hogyha abbahagyja a fogamzásgátló szedését (10 év után) hogy mentális problémái lesznek? (agresszió, dühkitörés stb)

Figyelt kérdés

2014. ápr. 29. 12:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Talán, de az inkább csak amiatt, hogy a hormonháztartásnak helyre kell állnia. Amint normalizálódik, minden rendben lesz. Mennyi ideje tart?
2014. ápr. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igen, mivel a hormon háztartás felborul. Én akkor szoktam rá a dohányzásra.
2014. ápr. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is tíz év után hagytam abba. Semmit sem éreztem. Ugyanúgy normálisan megjön 28 napra, úgyhogy nem borult fel semmi. Mentális problémák meg pláne nem lettek tőle.
2014. ápr. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
41%
Utolsó, attól, hogy neked nem lettek, másnak lehetnek. Nekem pl. nehézlégzésem van tőle. :)
2014. ápr. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem meg a tabletta szedése alatt voltak problémáim, inkább lehangoltság, értelmetlen félelmek, elhagyáskor jöttem rendbe, de simán el tudom képzelni, hogy fordítva is működik ez, ahogy írtad.
2014. ápr. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tartom kizártnak, ugyanakkor sok más magyarázat is lehetséges. Például az, hogy ezek a problémák egyébként is fennálltak, csak a tabletta elfedte, mivel beállította a hormonszintet és egyébként hormoningadozásra vagy hajlamos (ezért célszerű lenne felkeresni egy endokrinológust).

A másik, hogy MIÉRT hagyja valaki abba a tablettaszedést 10 év után? Mondjuk mert gyermeket szeretnél? Ez már önmagában egy stresszforrás, az élethelyzet megváltozása. Vagy vége lett a párkapcsolatnak? Ez is okozhat hangulatváltozásokat. Netán klimax? Az meg pláne... (bár ha a nevedben a szám a születési évedre utal, akkor ezt kizárnám).

Szóval itt komplexen kéne vizsgálni az egész szituációt, nem csak kiemelni egy tényezőt (tabletta abbahagyása). Én inkább az élethelyzet változásában keresném a dühkitörések okát elsősorban és ha ott nincs semmi megváltozott tényező, akkor lehet hormonális problémákra gyanakodni.

2014. ápr. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

4-es, nem mondtam, hogy nem lehet :)

Mindenkire máshogy hat a szedése és az abbahagyása is.

Csak leírtam, hogy velem hogyan volt, tehát nem feltétlenül jár bármilyen problémával az abbahagyás, de ezt előre nem lehet tudni, pont azért mert mindenkinél más.

2014. ápr. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
2-3 napja kezdődött amikor a mensi után nem kezdte el szedni a gyógyszert. tegnap is fájt a feje,hasa meg szédült :(
2014. ápr. 30. 18:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!