Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az ideg összeroppanás előtt?

Az ideg összeroppanás előtt?

Figyelt kérdés

Kedves fórumozók!



Több éve nem érzem magam jól az életben, mostanra már teljesen elkedvtelenedtem mindentől és mindenkitől, lehangoltam kelek és fekszem egész nap csak a határidők járnak az eszemben a megfelelés munkahelyen, iskolában a hétköznapokban.

Szándékosan ölöm a szervezetem, nem alszok, nem eszek, nem járok társaságba, nincsenek barátaim a családommal is megszakadt több hónapja a kapcsolat, lefogytam 15 kilót és átlag 4 óra alvással kelek, fekszem minden nap.

Racionális embernek tartottam magam,de egyre több irracionális cselekménybe kezdek, szándékosan túlvállalom magam, már a teljesíthetetlenségig azután a természetesen nem sikerülő negatív visszacsatolás miatt rúgok még egyet magamon, mert nem elég ha sz4r valami, akkor az már legyen igazán sz4r.

Közel 2 éve járok szakemberhez, többek közt elkerülő személyiségzavart állapított meg ami miatt segítséget sem fogadok el. Nincsenek társas érintkezéseim, nem járok/beszélgetek emberekkel és egyre gyakrabban nem érzem értelmét annak hogy élek.

Mert minek? Minek fogok végigszenvedni egy újabb nyarat?

Annyira életképtelennek és szerencsétlennek tartom magam, célok és a rengeteg munka ellenére is annyira értéktelennek és semmirevalónak, használhatatlannak, üresnek legbelül és rondának érzem magam, hogy azokra nem találok szavakat.

Rendszerint ilyenkor leszoktam magam inni, és 'rendben lesz' minden, de tudom hogy ezzel nem oldok meg semmit. Az lenne a megoldás ha végkimerülésbe bedőlnék a metró elé, vagy kiesnék az ablakon és végre vége lenne az egésznek.

Az a baj, hogy amíg fiatal az ember, nem tud így véget vetni az egésznek, mert bírja még a szervezete, próbáltam már de így nem lehet még.

Félek igazából attól is, hogy kvázi bekattanok végleg újfent, és nem csak magamban, hanem másban is kárt teszek, amit nem szeretnék távol áll tőlem.


Most is sírok a világba a helyett, hogy változtatnák, de már nem megy, nem tudok.

Pattanásig vagyok feszítve és abszolút elegem van már a világból.

21


2014. ápr. 29. 14:31
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Én is küzdök hasonlókkal, de fontos lenne, hogy ne add fel, kezdj el hinni, először csak kis, pozitív dolgokban. Pl. menj ki sétálni vhová a szabadba, és örülj neki nyugodtan, hogy de jó, hogy így tehettél, légy hálás érte, hogy megtehetted.

Gyakorold a hálát is, kis dolgokban is, hogy nem vagy fizikálisan súlyos beteg, látsz, nem vagy néma, nem vagy lenyomorodva, van két kezed, két lábad, és ezek alapján kezdj el hinni benne, hogy igen is még bármin képes vagy változtatni.

Esetleg dorgáld meg magadat, hogy most már elég volt a nyavajgásból, embereld már meg magadat végre, mindenkinek vannak gondjaik, még is végzik a dolgaikat és boldogan/boldogak.

Kezdj el pozitívan gondolkozni, szintén először csak kis dolgokban, hogy igen is tök jó, hogy végre jó idő lesz, nem kell fűteni, vagy pl. legalább ennyi jó van abban a sz@rban is. Mert hidd el, mind nagyon rosszban van jó is, keresd a jó oldalát, mert van neki. Nekem ezek a dolgok sokat segítenek, remélem neked is fognak. Nem ígérem, hogy minden egyik napról a másikra fog menni, de ne ess tőle kétségbe csak gyakorold/csináld, és ne add fel. És tudod a remény hal meg utoljára.

2014. ápr. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és még vmit, nyugodtan mondhatod magadnak azt is akár hangosan is, hogy már pedig dehogy fogsz te ideg összeroppani, erősebb vagy te annál.
2014. ápr. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Barát / barátnő? Sokszor rengeteget segít ha van társad.
2014. ápr. 30. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!