Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tehetnék depresszió ellen?

Mit tehetnék depresszió ellen?

Figyelt kérdés

Már több, mint fél éve tartanak nálam az alábbi tünetek:

döntésképtelenség, rágódás lényegtelen dolgokon

dekoncentráltság és figyelemzavarok

gátoltság, nehézkesség, meglassultság, "lustaság"

bűntudat, indokolatlan lelkiismeret-furdalás

szégyenérzés, gátlásosság, frusztráció érzése ("csak terhére vagyok másoknak")

fáradtság érzése, fáradékonyság, passzivitás, csökkent energia

alvászavar

halálvágy, öngyilkossági gondolatok, késztetések

szorongás


Mindezeket egy oldalon találtam, miután egy ismerősöm megjegyezte, hogy: "olyan depis vagy mostanában".


Tippeket szeretnék kérni, hogy mit tehetnék, hogy ez az egész megszűnjön. Próbálkozni akartam az orbáncfű teával, de mivel fogamzásgátlót szedek, a kettő együtt nem megy.

Orvoshoz nem szeretnék fordulni, mert egyrészt a körzeti nem írna ki, másrészt gyűlölöm a pszichológusokat.



2014. máj. 2. 17:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez nem vicc, egy kis teától nem fog elmúlni!! Nekem is volt ilyen időszakom, és rengeteget segített a sport, bármi, amit szeretek csinálni, és kikapcsol, illetve ismerkedtem új emberekkel, mert nagyon jó kedvet tud csinálni, legalábbis nálam így volt! :) A legrosszabb, ha otthon bezárkózva vagy, és siratod magadat, hidd el, az emberek felfognak dobni! A gátlásosságra pedig mindig képzeld azt, hogy tele vagy önbizalommal! Gyakorolni kell, de én hiszek abban, hogy ha valamibe nagyon beleéljük magunkat, elképzeljük, az meg fog valósulni! Nincs miért szégyenkezni, senki sem tökéletes, és ha hibázol is, akkor sincs semmi, max. nevetsz egy jót. :) Segíthet az is, ha kiírod magadból az érzéseidet, és sok zenét hallgatsz. Fel a fejjel! :)
2014. máj. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"Orvoshoz nem szeretnék fordulni, mert egyrészt a körzeti nem írna ki, másrészt gyűlölöm a pszichológusokat."


Így van ahogy írod! Orvos csak megnevezett betegség esetén ír ki. A depressziót meg csak a pszichiáter állapíthatja meg.

Szal vagy magad küzdesz, vagy mégis csak elmész a háziorvoshoz. Ő legalább tud felírni addig is nyugtatót, amíg szakorvoshoz nem kerülsz.

2014. máj. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem kell nyugtató!! Én is szedtem egy darabig, és egymillió mellékhatása volt, és úgy éreztem, mintha be lennék drogozva... El fog múlni a depi, csak nagyon akarni kell! :)
2014. máj. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha nem kell, nem kell. Látod, az előttem szólónak se kellett.
2014. máj. 3. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

1. lépés


Tisztázd hogy milyen érzelmeket fojtasz vissza? Milyen érzéseket kerülsz?

És hogy mitől FÉLSZ?


:)

2014. máj. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
én is a sportot mondanám, de nem csak hébe-hóba, hanem komolyan véve. És a másik, hogy fogamzásgátlót mióta szedsz? Mert hormonális oka is lehet ennek.
2014. máj. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!