Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van az, hogy valahányszo...

Miért van az, hogy valahányszor vagdosom magam bűntudatom lesz, majd mikor elmúlik ismét visszatér a kényszer? Próbáltam az alternatívákat sokszor, jégkockaszorongatás, gumi a csuklón, de egyik se vált be.

Figyelt kérdés
Néha félek, hogy túl mélyre vágok, aztán mikor megtörténik, elégedettséggel tölt el, ahelyett, hogy félnék. Még sosem kellett kórházba mennem, de volt hogy 1 hónapig is megvolt a sebem, iszonyatosan fájt és büdös is volt...nem beszélve arról, hogy nehéz volt elrejteni, és volt hogy hozzá is értek. Sose szokjatok rá, mert nagyon addiktív dolog, folyamatosan azon kattog az agyam, mikor és hogyan fogom megint csinálni, és hiába szabadul az ember egy időre, felerősödnek újra a hangok és megint csinálni kell.

2014. máj. 22. 07:48
 1/10 anonim válasza:
Ez nem helyes es gondolom ezt te is erzed. Keress egy szakembert amig keso nem lesz.
2014. máj. 22. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Sürgősen keress fel egy pszichológust!
2014. máj. 22. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Pszichológust próbáltam, kettőt is. Egyiknél sem jártam sikerrel, mivel kitérő válaszokat adok, nem tudom megnyílni. Jól esik most itt idegeneknek beszélni, mert nincs arcotok. Nem szeretném ha sajnálnátok, nem esne jól.
2014. máj. 22. 08:14
 4/10 anonim ***** válasza:
Menj el családállításra. Írd be a keresőbe, hogy családállítás, és menj el a lakóhelyed szerinti vagy legközelebbi családállítóhoz.
2014. máj. 22. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha gondolod, írj privátot, ha másnem meghallgatlak. Én is átestem. Mára sikerült minimálisra redukálnom, volt, hogy két évig nem is csináltam.
2014. máj. 22. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A dolgok amiket szeretnem kéne utálom, és amiket utálnom kéne...szóval értitek, ezt biztos mind átéltétek már, tudom, mert nem lehetek egyedül ilyen odakint....miért van az hogy sose látok sebhelyes embereket az utcán? hiszen tudom mit kell figyelni és mégis, olyan egyedül érzem magam
2014. máj. 22. 08:56
 7/10 anonim ***** válasza:
Nagyon jó hogy ezt leírtad és beláttad hogy helytelen. Ez az első lépcsőfok az ilyen szándékok lemondásában. Számomra csak az nem tisztázott miért vagdosod magad? Ez által vezeted le az idegességed, bűntudat gyötör és csak így szabadúlsz tőle. Esetleg ez boldogít és szívesen tennéd meg mással is?
2014. máj. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Akkor itt az ideje, hogy megpróbálj egy harmadik pszichológust. És tudd, hogy a saját energiabefektetésed nélkül nem fog sikerülni. Ne a sült galambot várd.
2014. máj. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 hektorr7 ***** válasza:

valami bivalyerős antipszichotikum vagy neuroleptikum kellene neked! Keresd fel a pszichiáteredet ő majd ír kórházi beutalót és ott beállítják a gyógyszereket normálisan, 1-2 hét alatt!


Az önvagdosás nagyon súlyos pszichés problémát jelez amit erős nyugtató hatású gyógyszerekkel KELL kezelni!!

2014. máj. 22. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#9-el tökéletesen egyetértek! Azonban el is kell indúlnia ehhez, és itt az első lépcsőfokot már megtette hisz elismeri hogy ez nem helyes. Mindenképpen az lenne a tanácsom hogy mielőbb fordúljon szakemberhez, aki részletesen feltárja a problémái hátterét és gyógyszeres terepiával orvosolja azt. Ezzel nem kellene késlekedni márt az állapota rosszab is lehet később és akkor jön majd a betegnél az a pont amikor magától megy el orvorhoz, mert már elveszíti az önkontrollját. Nem bír az állapotával, ami rendkívüli szenvedést okoz, nem kellene ezt megvárni! A gyógyszerektől pedig nem kell félni, figyelembe venni a sok pletykát ami erről terjeng. Sajnos sok a visszaélés ennek kapcsán amik elrontják a szerek jó hírét, ez már más fogalom amit tudni kell megkülönböztetni a drogos szlengektől! A terápiás dózist/célt be kell tartani, ennyi a titka.
2014. máj. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!