Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Csak engem zavart össze ez a...

Csak engem zavart össze ez a vonzás törvénye dolog?

Figyelt kérdés

Elkezdtem nézni a 'A titok' című filmet,de 20 perc után kikapcsoltam,ugyanis rám nem motiválóan hatott,hanem még jobban elkezdtem félni.

Aggresszív témájú kényszergondolatokkal küzdök,és a film fő mottója az,hogy 'Amire gondolunk,azt bevonzzuk,és előbb-utóbb megtörténik'...

És mivel nekem nem hétköznapi gondolataim vannak,így érthető,még nagyobb szorongást váltott ki belőlem.

De azért szerencsére eléggé szkeptikussá váltam az ilyen dolgokkal kapcsolatban az elmúlt időszakban...

Meg akkora hülyeségnek tartom..

Magyarázzák már el,hogy hogy a kénköves mennykőbe fog segíteni a vonzás törvénye egy paranoiás skizofrénen,hogy egy jó példát mondjak...

Vagy egy multiplex személyiségzavaroson?

Ti hisztek benne?

Annyit alátámasztok,hogy a gondolatoknak tényleg nagy szerepe van abban,hogy milyen a közérzetünk,hisz ha pozitívan tekintünk a dolgokra,akkor az életünk is úgymond pozitíabb lesz,de ez a bevonzás szerintem....hülyeség...

Ti hogy vagytok ezzel?



2014. máj. 1. 09:52
 1/7 acelsziv ***** válasza:
53%

Úgy, hogy nekem működik a dolog.


Amúgy az alapigazság: Azzá leszel, amire a leggyakrabban gondolsz.


Mióta módosítottam a gondolkodásomon az életem is megváltozott. Van elég pénzem, nincs gond az egészséggel stb...

2014. máj. 1. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

#1-es,vannak mentális problémáid is?

Mert én főleg azokra vonatkozóan tettem fel a kérdést.

2014. máj. 1. 10:22
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Amerikában már volt eljárás az iró ellen. Ugyanis olyan táborokat szervezett ahol több résztvevö meghalt. Csak amiatt uszta meg mert a tábor elött mindnekivel aláiratott papirt hogy öt semmilyen felelösség nem súlytja bármi is történik. Abba haltak bele hogy egy 100 fokos szauna szerüségben tartotta az embereket ótákon keresztül, mertigy eljutnak egy olyan állapotba hogy megvbilágosulnak. Ki lehetett jönni de az agyon volt alázva és ki is lett tiltva a táborból ami több száz dollár volt pár napra. Végüls agymosott állapotb kerültek az emberek ezért vakon követték. Ez az egész egy sivatagban volt, amire kiértek a mentök addigra ez az ember persze már ott sem volt. Több mitn 20 ember került kórházba högutával és kiszáéradással, és meghalt 3 vagy 4 ember. Volt tárgyalás és komoly botrány belöle de nem itélték el az aláirott papir miatt. De többszázezer dolláros kártéritést kellett fizetnie. Tudom ez nem pontosan válasz a krédésedre, de nem árt tudni róla. Sok résztvevö utána nilatkozott mind entális probléma miatt ment mert azt igérték nekik hogy igy megoldódik a problémájuk.
2014. máj. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ez nagyon durva,amit írtál #3-as.. :o
2014. máj. 1. 11:44
 5/7 anonim ***** válasza:
76%

Szia!


Én benne vagyok ebben a témában, sokat foglalkoztam ezzel a dologgal, a végére teljesen belehülyültem:D Utána elkezdtem pszichológiát tanulni ill pszichológushoz járni. Kiderült, hogy ezek a dolgok nem egészen így vannak ahogy a vonzás törvényében. Az ember tudatának jóval nagyobb része a tudattalan, ez irányítja, innen jönnek a motívációk stb. Ezeket pedig tudatosan nem lehet szabályozni. De az tény, hogy a pozitív gondolkodás sokat segít,de ez édeskevés egy kényszeres számára (tudom, én is voltam kényszeres). Pszichológus segíthet. A pszichológia tudomány, nem humbug,mint ez a könyv. Inkább azt ajánlom neked:) A segítségével rá lehet látni,felszínre lehet hozni egyes tudat alatt működő mechanizmusokat, ok-okozati viszonyokat lehet találni a dolgokban és ezáltal ténylegesen változtatni. Az elmebetegségek meg egy teljesen külön dolog, oda gyógyszer kell.

Üdv:)

2014. máj. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
52%
# 5 nagyon jót írt, én is ezt tapasztalom. Szintén foglalkozom pszichológiával, magam is részt vettem terápián. És én is azt látom, hogy sokkal inkább tudat alatt dől el minden, egészen hihetetlen emberi játszmák zajlanak a felszín alatt folyamatosan. Szóval működik a "vonzás", csak nem "úgy". :) Ezt tudatosan nem lehet irányítani, vagyis lehet, csak először tudatosítani kell a tudattalant és érzékelni, hogy én most éppen projektálok, vagy mások projekcióira reagálok, na és akkor lehet rajta módosítani. Sok mindent felszínre lehet hozni és nagyon érdekes dolgok sülnek ki belőle. Én most már egy kalandos utazásnak tekintem. :)
2014. máj. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hiszek a vonzás törvényében, mert én egy súlyos generalizált szorongásból gyógyultam meg a segítségével. A pozitív gondolatok pozitív életszemléletűvé tesznek.
2014. szept. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!