Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Meg akarok halni, de nincs...

Meg akarok halni, de nincs hozzá bátorságom. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Megakarok halni. Úgy érzem nincs semmi értelme az életemnek! 7 hónapja végeszakadt a kapcsolatomnak de én még mindig szerelmes vagyok és nemtudok továbblépni.:-( Akit érdekelnek a részletek üziben leírhatom mert bonyolult és hosszú és tanácsot szeretnék kérni nemtudom mit tegyek hosszú ideje szenvedek miatta. Már pár hete az öngyilkosság gondolata van a fejemben, de bátortalan vagyok meg tenni.:-( De úgy hiszem ez lenne az egyetlen megoldás hogy ne szenvedjek! Az idő nekem nem segít.:-( Pedig már nemvagyok kislány és teljesen normális, rendes nő vagyok de ezt tette velem a szerelem, hogy megakarok halni.:-S

Mit tegyek?

20/L


2014. máj. 31. 09:56
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy életünk van!! Gondolj a közvetlen hozzátartózóidra... Nem hiszem ez meg oldja a problémádat! F/62 Mj: ha gondolod PM-ben talán lelki segítséget tudok...
2014. máj. 31. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Tudom mit érzel,nekem is volt már szerelmi bánatom,és én is már az öngyilkosságon gondolkodtam,de aztán sikerült nagy nehezen túllépni rajta.Próbáld magad valmi mással lekötni,és gondolj arra,hogy még előtted az élet,sok jó dolog vár még,nem szabad feladni!
2014. máj. 31. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
17%
Ha meg akarsz halni akkor halj meg.
2014. máj. 31. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg ne másokra gondolj, mert vagy olyan értékes, hogy ne másokért élj.

Egy szakítás nagyon nehéz, de fogd fel úgy, hogy megtanulod ezt is, megerősödsz tőle. Másrészt gondolj bele: értékes lehet úgy az élet, ha véletlenszerű, tőled független dolgokon múlik? Nem: attól lesz értékes, amit Te adsz bele.

Minden rajtad kívüli dolgot bármikor elveszíthetsz, kivéve magadat. Ez nem jelenti, hogy előbbiek értéktelenek lennének, sőt, ezeken keresztül tudsz kiteljesedni, de nem teheted egészében az élet értelmét és értékét függővé külső, véletlenszerű dolgoktól, mint amilyen a szerelem, karrier, pénz, hogy tudsz-e gyereket szülni vagy bármi.

2014. máj. 31. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem ő akkor az igazi, lesz még valaki akivel ténleg működni fog, és nem lesz vége.. csak megkell várni.

Velemis volt egyébként ilyen, szakítás után még 1 évig is szerettem..aztán megismerkedtem mással.És szinte egyik napról a másikra elmúlt az a nagy szenvedés :) Gondolj bele hogy mennyi minden vár még rád

2014. máj. 31. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én értem, hogy a szerelem az egyik legfontosabb dolog az életben, na de azért nem az egyetlen dolog. Az embernek jó esetben van családja, vannak barátai, tanulmányai vagy munkahelye, amiből a legjobbat hozhatja ki.

Nem azért, mintha a "vénséges tündérkeresztanyád" lennék, de azért 20 évesen még elég sok időd van - bízzunk benne. Időd arra, hogy megtaláld a párod, aki majd boldoggá tesz és nyilvánvalóan nem az utóbbi partnered volt az, aki miatt ennyire szenvedsz. Adj magadnak még legalább kétszer ennyi időt, hogy feldolgozd, elfogadd és továbblépj. Egy ideig tedd félre a párkeresést és koncentrálj más dolgokra (pl. amiket már fentebb említettem), gyűjts azokból erőt és szedd össze magad, hogy a végén egy önálló, talpraesett, független nő legyél aki nem szorul másra. Idővel találkozol valakivel, akinek te leszel a nagy Ő.

27/N

2014. máj. 31. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Megpróbálok kitartani még...csak nem könnyű.
2014. máj. 31. 11:49
 8/10 anonim ***** válasza:

szia,

először is felejtsd el az öngyilkosságot:)

ha gondolod írj üzenetet, hátha tudunk segíteni egymásnak..

egy kapcsolatom után én 2 évig "szenvedtem", de inkább nem itt részletezném

2014. máj. 31. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

nem gondolod, hogy amit írsz, az paradoxon?

azt állítod, meg akarsz halni...

viszont ha nincs bátorságod meghalni, az csak azért lehet, mert nem akarsz meghalni...

2014. máj. 31. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
26%
előzőnek igaza van. ha nincs bátorságod hozzá, akkor nem akarsz meghalni. ha meg akarnál már megtetted volna.
2014. aug. 26. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!