Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon félek a sötéttől. Este...

Nagyon félek a sötéttől. Este mindenhol ahol megyek felkapcsolgatom sorban a lámpákat, a szobám televan világító izékkel normális ez?

Figyelt kérdés
2008. júl. 30. 12:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves vagy?
2008. júl. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
100%

Ha nagyon fiatal vagy akkor még normális.

De gondolkodj el mitől félsz? A sötétség nem fog bántani:P

2008. júl. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
58%
És nincsenek is mókárok a sötétben:)
2008. júl. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
19 vagyok és lány
2008. júl. 30. 13:31
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Gondolkodj el,mitől van,és mióta.

Pl.sok horrort néztél?Vagy gyerekkorban történt valami?

Én se szeretek teljesen sötétben aludni,kivéve,ha nem egyedül vagyok,de elalszok úgy is.

2008. júl. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
nem egyáltalán nem nézek horrort..
2008. júl. 30. 16:03
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nem vagy egyedül, számtalan ismerősöm (kb. veled egykorúak) is félnek a sötétben - de ettől még nem mondanám normálisnak.

A lényeg, hogy "beszéld meg magaddal". Tudom, eléggé hülyén hangzik, de néha tisztáznunk kell a fejünkben levő gondolatokat és erre a legjobb mód, ha beszélgetünk önmagunkkal. Ettől nem leszel bolond, vagy bármi más.

Kérdezz magadtól: Miért félek a sötéttől? /Valami szörnytől tartok?/ Esetleg kisebb koromban ijesztgettek? Vagy valami lelki trauma ért a sötétséggel kapcsolatban?

Ha válaszolsz rájuk, sokkal könnyebben kezeled majd a helyzetet. Hogyha nem történt semmi ilyesféle, akkor is gondolkodj, hogy mitől félsz.

Ha elmondod másoknak (szüleidnek, barátnődnek) akkor könnyebb lesz.

Próbáld magad szoktatni a sötéthez. Amikor sötétben vagy gondolj valami másra! Felejtsd el a lámpát! :)

Wanda

2008. júl. 30. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
72%
21 éves vagyok, csak TVre tudok elaludni, anélkül sosem megy. nem félek a sötéttől, de annyira hozzászoktam...
2008. aug. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
100%
Én sem bírom a sötétet esténként csak úgy alszom el hogy ha szól a TV.AKI írta hogy lehet gyermekkorban ért minket valami trauma szerintem igaz.Nem tudnám megmondani hogy miért félek én is.
2008. aug. 12. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
Én 14 vagyok, és csak félhomályban vagyok képes aludni.
2008. aug. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!