Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Alkoholista lettem, Mivel...

Alkoholista lettem, Mivel helyettesítsem az italt?

Figyelt kérdés
Túl sok lett a probléma az elmúlt 1 évben és mindig ittam.Az elején még vicces volt, hogy Tibi atya volt a példakép, de most már teljesen megzuhantam...

2014. jún. 9. 08:47
1 2
 1/15 gömbicica ***** válasza:

mivel helyettesitsd az italt?

Gyerekemmel voltak, vannak nekem is gondjaim. Igaz már felnőtt, de a családja nem igazán tolerálja a hülyeségeit. Napokban is én voltam a villámháritó(

Reggelre kialudta. de az mégsincs igy jól. elbeszélgettem vele, megköszönte, de tudom hogy alkalom adtán ugyan igy fog tenni.

a barátok (??????) nagyban hozzájárultak az ilyen életformához. mert ugye én nem értem. Ők lazulnak!


Tedd félre amit alkoholra költenél, és vegyél valami hasznosat rajta, vagy ha több összejön menj el egy hétvégi programra .......


Igyál vizet, citrommal mentával ......


nyáron főleg gáz a sok alkohol.


vigyázz magadra. de ha már felismerted a dolgot, talán könnyebb lesz elhagyni az ivászatot.


problémája meg mindenkinek van, és attól még nem áll neki inni minden ember! :_)

2014. jún. 9. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Èn teljesen egyedül èlek 22 èvesen. Az átlag felett keresek, viszont max havi 50 et tudnèk fèlretenni,gondolkodtam egy kisebb öröklakás megvásárlásán, de a csöpp agyammal ezt a fèlretett pènzt , sikeresen letizedelem,de lehet akkor se tudnèk 5 èven belül kitörni az albèrletből.igen a barátok is közre játszanak,főleg csak ezèrt szoktunk összegyűlni,mostmár eljutottam arra a szintre,higy társaság se kell. Heti 4-5x iszok,ès mindig megfogadom,hogy többet nem. De mindig elcseszem.
2014. jún. 9. 09:17
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Reggel is kívánod? Vagy a munkában meg tudsz még lenni nélküle?

Olyan programokat-helyeket találj magadnak, ahol nem tolerálják az ittasságot. Pl. kisgyerek a rokonságban, túlóra a munkahelyen, randizgatás.

Aztán késő este haza, két sör és alvás.

Nem hiszem hogy helyettesíthető az ital, de visszaszorítható mennyiségileg, ha nem hagysz időt az ivásra. Ha már a hűtőszekrény ajtaját is fáradt vagy kinyitni, vagy lusta vagy átmenni a boltba akkor fittebben ébredsz reggel.

2014. jún. 9. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 gömbicica ***** válasza:

hát kerülni kell az alkalmakat. találj más elfoglaltságot, menj biciklizni, futni, vagy csak ugy sétálni ha van lehetőséged rá.

net előtt minél kevesebbet ülj.

legyen nálad mindig egy üveg viz, egy egész citrom leve mehet bele és ha tudsz venni, akkor 8-10 mentalevél.

ebből kettőt megiszol, akkor nem is fogod kivánni, hogy mást igyál. fodormenta gyomornak is jót tesz, a citrom teli van minden jóval, a viz, meg alapból kell!!!!-lene!!!

Mentát ültesd el, locsold, ne legyen tüző napon, és szépen fog nőni. akár egy ágat is levághatsz belőle szárral együtt az üvegbe. a szárat kicsit morzsolgasd meg, igy jobban kijön az aroma belőle :)

cukrozott üditőket, szénsavasat kerüld, mert azoktól még pocakot is növeszthetsz :-) az meg nem igazán látványos egy fiatalembernek.

2014. jún. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Rajtam nem látszik a zsír, sosem :)) kipróbálom ezt a citromos mentás kombót,de szerintem ültetni nem fogom . Egyéb hasonló ötleteteket szívesen várok.
2014. jún. 9. 11:44
 6/15 anonim ***** válasza:

Talán a felelősség hiányzik, hogy nem vár otthon senki, se kutyád, se macskád. Beszerezhetnél valamelyikből, ha az albérlet alkalmas arra. Legalább egy akvárium, vagy terrárium kell tele állatkákkal, akik éhen-szomjan halnak, ha te nem vagy nekik.

Ha erre az életstílusra rendezkedsz be, akkor a kapcsolataid miatt sem teszed le a poharat és magadra maradsz minden egyes alkalommal. Eljön még az az idő, amikor ezt a napot kívánod vissza, mert megvolt a lehetőséged a változtatásra.

Hát változtass most.

2014. jún. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Erre én is gondoltam,hogy egy boston terriert veszek. De, hát mi van ,ha nem vagyok rá alkalmas? Utána vágjam ki az utcára mint a többi ember? Egyébként a se kutya se macska teljesen igaz, és borzasztóan kitudja készíteni az embert. Régen mikor a " nagy család " meg barátnő megvolt, mindig is erre az életmódra vágytam,hogy teljesen egyedül. Erre meg évi 3223423423423423423 liter alkoholt meg 34234234 energia italt meg 342342342 szál cigit.:D Így még a nyugdíjig se fogok élni :D
2014. jún. 9. 11:58
 8/15 gömbicica ***** válasza:

Kedves Kérdező!!!!

utóbbi hozzászólásodat remélem nem gondoltad komolyan.

feláldoznád az Életedet, az alkohol,cigi,energiaital oltárán?

Annál szebb az!!!!

Kivánok Neked minden jót!! :) ( nem szeszre gondoltam! ;-)

2014. jún. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Talán a probléma nem is a függőség. A tehetetlenség hajszol bele az önpusztításba, mert vannak dolgok, amiket nem lehet visszacsinálni és vannak emberek, akik nem képesek változni.

"Senki nem születik pohárral a kezében. Azt mindig valaki a kezébe adja"

Sajnos a halottakat sem támaszthatjuk fel, együtt kell élni azzal a tudattal, hogy nem teljesen mi irányítjuk az életünket. De ne irányítsa az alkohol sem!

Bánatában ne igyon az ember, az jóra nem vezet.

Csak emlékezni és gondolkodni ne kellene, ám azt nem lehet egy mozdulattal kikapcsolni.

2014. jún. 9. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
megfogadtam ezt a mentás citromos kombót, de 3 napig bírtam... Örökké ez lesz? Azt olvastam a dohányosokból 10/1 szokik le és ugyanez a helyzet az alkeszokkal is. Örökre dohányos, alkesz függő leszek, amíg ki nem kötök a híd alatt?:(
2014. jún. 13. 01:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!