Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van egy ilyen súlyos problémár...

Van egy ilyen súlyos problémára megoldás vagy jobban teszem, ha megteszem, amit meg kell tennem?

Figyelt kérdés
A nőkkel, lányokkal szemben óriási kisebbrendűségi érzésem van. képtelen vagyok elviselni, hogy nekik mindig van valakijük, legyenek akármilyenek is és folyamatosan körüludvarolják őket.emiatt egyre csak nő bennem a gyűlölet velük szemben. Pszichológusnál voltam már, de semmit nem használt. azon gondolkodom, hogy le kellene zárni a földi pályafutásomat, mert ez nem élet és könnyen lehet, hogy valamikor a gyűlöletem kicsapna.Amikor a végső megoldásról beszéltem egy ismerősömnek, ő megdöbbent és azt mondta, hogy mindig van megoldás. Én viszont kétlem. Valóban lenne?

2014. jún. 13. 23:28
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Beszélgessünk erről:

"te is ugyanolyan értékes tudsz lenni, mint bárki más"

Miért írtad, hogy ez nem igaz?

2014. jún. 13. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Mert aki értékes, azt értékelik. Kell valakinek vagy valakiknek. Lásd "az értékes fickók hamar elkelnek"-ahogy mondják a nők, utána már csak a selejt marad. Többek közt az ilyen beszólásokat sem felejtem el. :((
2014. jún. 14. 00:00
 13/22 anonim ***** válasza:

Az okos emberek többnyire értékelik az értékes dolgokat, mivel képesek felfedezni azokat, de ők sem mindig értékelnek rendesen, mivel rengeteg tényező befolyásolja őket az értékelés során. Szóval igazából azt szeretném tudatni veled, hogy mások értékelése rengeteg esetben nem igaz tényekre vezethető vissza. A legpontosabb értékelési módszer benned rejlik, hogy mások véleménye nélkül képes vagy e magadat egyenrangúvá ítélni másokkal szemben.

Képes vagy e erre?

2014. jún. 14. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Talán. Erre nem árt aludni egyet.
2014. jún. 14. 00:13
 15/22 anonim ***** válasza:

Én az a fajta nő vagyok, akit körüludvaroltak. És azt hiszed, ért valamit? Ugyanúgy senkinek, láthatatlannak, értékelhetetlennek éreztem magam! Ne hidd, hogy a körüludvarlás önbizalmat ad... nem! Ezt már nagyon kisgyerekkorban elcs***ték a szüleink, nem a szexualizált kapcsolatok fogják bepótolni, nagyon nem!

Jártam pszichológushoz, és mostanra végre sikerült elérnem, hogy nem udvarolnak körül - igen, sikerült elérnem! Mert az önbecsülést nem kívül kell keresni, hanem magunkban megtalálni. És ezerszer jobban érzem magam a bőrömben, amióta nem másoktól várom a megerősítéseket, hanem magamban találtam meg, magamat érzem értékesnek. De ez szakember segítsége nélkül nem ment volna!

2014. jún. 14. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

>Mert aki értékes, azt értékelik. Kell valakinek vagy

>valakiknek. Lásd "az értékes fickók hamar elkelnek"-ahogy

>mondják a nők, utána már csak a selejt marad. Többek közt

>az ilyen beszólásokat sem felejtem el. :((


Én ezt úgy látom, hogy itt inkább arról van szó, hogy *kinek* mi az értékes. Amit eddig leírtál az alapján a lányoknak nem vagy értékes. Önmagad számára értékes vagy?

Miért van szükséged mások visszacsatolására, hogy igazoljad, hogy az vagy? Nem tudnád a saját cselekedeid következményeit visszacsatolásnak felfogni?

2014. jún. 14. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Visszajelzések, eredmények nélkül képtelen vagyok bármit is elhinni.
2014. jún. 14. 22:37
 18/22 A kérdező kommentje:
Sajnálom, "körülrajongott lány", de fogalmam sincs, hogy miről beszélsz. Életemben nagyon kevés elismerést kaptam, de amikor emgtörtént, olyan fantasztikus érzés volt, hogy azt el sem lehet mondani! Fogalmad sincs jódolgodban, hogy mit mondtál!!
2014. jún. 14. 22:47
 19/22 anonim ***** válasza:
"Jódolgomban" 10 hónapja járok intenzív pszichoterápiára. Ennyit ér a körülrajongás....
2014. jún. 15. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Gondold végig... ha körülrajonganak, akkor sose elég. Mindig kellene, újra és újra. És ha már nem rajong körül az, aki korábban megtette, vagy éppen csak rossz napja van, akkor máris jön az összeomlás, hogy miért nem...

Ha a külső visszajelzésektől függünk, az totális kiszolgáltatottság! És sose elég belőle, ez tapasztalat!

De ha önmagunkban van miből meríteni, akkor nem kell a külső visszajelzés, de ha jön, akkor még jól tud esni! Csak épp nem függünk tőle!

2014. jún. 15. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!