Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek hogy ha tisztaság...

Mit tegyek hogy ha tisztaság mániás vagyok?

Figyelt kérdés
Ez a tisztaságmánia nem klasszikusan értetődő hanem én nekem ez olyan hogy szinte semmihez nem akarok hozzányúlni.Mindentől irtózok.Pedig pont olyan szakmába dolgozok hogy nagyon mocskos.A zsírtól meg az olajos dolgoktól meg egyenesen kiráz a hideg.A kezem még nyáron is csontszáraz fáj.Szerintem ez az ekcémának egy enyhébb változata és a bőröm semmilyen mosószert,mosogatószert stb-it nem visel el.
2014. jún. 17. 15:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

és hány éves vagy, hogy erre most jöttél rá?

menj el orvoshoz! majd ő segít.

2014. jún. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
16 vagyok és ezzel már évek óta küzdök.Senkinek nem kívánom ezt.
2014. jún. 17. 15:29
 3/11 anonim ***** válasza:
elhiszem, mert én is ilyen vagyok, csak nem ilyen szinten. én hozzányúlok a dolgokhoz, de utána az az első, hogy kezet mosok.
2014. jún. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Egy kicsit megnyugtat hogy nem vagyok egyedül. :)

És te beszéltél már orvossal?

2014. jún. 17. 15:35
 5/11 anonim ***** válasza:
off : bocicsoki, te a régi bocicsoki vagy (mármint itt a GYK-n)
2014. jún. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

nem kerestem fel orvost. csak ennyi bajom van, hogy napjában százezerszer kezet mosok. aztán várjuk a vízszámlát.

olyan is van, hogy megmosom, de én még büdinek érzem, megint megmosom. :/ :)

2014. jún. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Használj gumikesztyűt ha olyan dologhoz nyúlsz, ami zsíros, olajos, undorító, mert a kezed a sok mosástól ekcémás, valamilyen szappanmentes és illatmenes kézmosót vegyél és kenegesd a kezed zsíros krémmel. Amúgy enyhén én is ilyen vagyok, pl ha kijövök a boltból, ahol megfogtam a bevásárlókocsit, máris veszem elő a vizes törlőkendőt és átmosom a kezem, vagy ha megfogok villamos/busz fogantyút, szsinte érzem, hogy koszos a kezem és nagyon zavar.
2014. jún. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
ja meg nálam alapfelszerelés a kézfertőtlenítő, meg nedves törlőkendő.
2014. jún. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Az ekcéma és a tisztaságmánia is a belső (idegrendszeri, érzelmi ) feszültség tünete. Próbáld rendezni magadban, ami bánt, ami miatt szorongsz. Keress pszichológust - talán van iskolapszichológus, vagy a családsegítő intézetben, Pedagógiai Tanácsadóban kapsz.

Tanulj meg valamilyen lazító technikát: autogén tréning, jóga, valami keleti sport, meditáció. Keress olyan tevékenységet, ami kikapcsol: festés, szobrászkodás, faragás, ilyesmit, valami kétkezi dolgot, amit szeretsz. Csináld ezt minél gyakrabban,(2-3 naponta) ha csak fél órád jut rá, akkor annyit, ez is sokat segít.Lazulj a barátokkal. Ezek a belső dolgok javítani fognak a tisztaságmánián is, az ekcémán is, ha rendszeresen komolyan csinálod. Nem találhatnál tisztább munkát inkább?

2014. jún. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :)
2014. jún. 17. 16:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!