Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elmondjam édesanyámnak hogy...

Elmondjam édesanyámnak hogy megerőszakoltak?

Figyelt kérdés

Egyszer 16, egyszer 18 éves koromban. A másodiknál teherbe estem és elvetettem a babát titokban.

Azt hittem szépen tultettem magam rajta, de valójában csak eltemettem magamban, és a depresszióm odáig süllyedt hogy minden napom ugyanúgy telik: felkelni, túlélni, aludni.

Önmagamra és a környezetemre is igénytelen lettem.



2014. jún. 19. 14:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
47%
Úristen!Hogyhogy anyukád nem tud róla?Egyikről sem?
2014. jún. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Szépen hazamentem, lefurodtem, és örültem hogy túléltem.

A másodiknál már nagykorú voltam, saját keresettel.

2014. jún. 19. 14:12
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem inkább egy pszichológusnak mondd el, anyáddal nyilvánvalóan nem jó a kapcsolatod.
2014. jún. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
53%

Hogy létezik az, hogy kétszer is megerőszakoltak? Ki erőszakolt meg, és miért nem mondtad el anyudnak? Nevelőapád volt? Gondolom nem diszkóbaleset, ha se a tényről, se a terhességről nem szóltál.


Nem fogod túltenni rajta magad csak úgy simán, mindenképpen kérj segítséget.

2014. jún. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Inkább kérj szaksegítséget! Azzal többre mégy! Ott van pl. a NANE.
2014. jún. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Próbál segíteni. Az utolsó óta eltelt öt év. Meghazasodtam, van egy lányom. Most várom a második babát.

Egyszerűen most minden összedőlt bennem.

2014. jún. 19. 14:17
 7/16 anonim ***** válasza:
93%
Nagyon sajnálom, ami történt veled, de hogyan történhetett meg kétszer is (nem hibáztatlak, sőt mélyen elítélem, aki ezt a nőre meri fogni)? Mindenképp keress fel egy szakembert, aki segít neked ezt feloldani, már csak a gyerekeid miatt is.
2014. jún. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Én azt nem értem, hogy hogyan tudtál ezek után hazamenni és szépen lefeküdni aludni? Engem egyszer "csak" egy mutogatós bácsi talált be tizenéves koromban, az volt az első, hogy elmondtam otthon, hívtuk a rendőrséget személyleírást adva, minden. Másik: felnőtt fejjel lehetett volna annyi eszed, hogy ezek után első dolgod egy nőgyógyászhoz visz, aki 1, felír esemény utánit, 2, kivizsgáltat nemi betegségre. Most nem szekálni akarlak, vagy ilyesmi, mert szürnyű lehetett, de lehetett volna több eszed! És még gyereket is szültél azóta, férjeddel is úgy vagy/voltál együtt, hogy akár bármit elkaphattál volna a támadótól, akár AIDS-et.
2014. jún. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Amúgy férjed tudja? Vagy miért most jutottál el odáig férj és gyerek, terhesség mellett, hogy belesllyedtél a depresszióba? Valami nekem ebben sántít. És miért anyukádnak kéne pont most elmondani? Komolyan nem értem.
2014. jún. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Egyszerűen nem bírtam róla beszélni. Úgy voltam vele, komolyabb bajuk is van ennél mert volt is. A harmadik vagyok négy gyerekből.

Nem tud megmagyarázni miért nem beszéltem róla.

Talán azt hittem, ha úgy csinálok mintha nem történt volna meg, akkor nem is fáj.

Megúsztam betegség nélkül, ugyanis voltam kivizsgáláson.

2014. jún. 19. 15:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!