Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichoterápiás kezelés...

Pszichoterápiás kezelés mennyi idő után mutat javulást, fejlődést?

Figyelt kérdés
27 éves nő vagyok,2 hónapja vannak lelki problémáim,amik néha átcsapnak testi tünetekbe is.Szinte az első pillanatban szakemberhez fordultam,mert azt éreztem,hogy ez így nem jó.Voltam konzultálni pszichiáternél is,aki terápiát is csinált,de felajánlott egy kedélyjavítót is.Gyógyszert nem szeretnék szedni,mert amikor jobban vagyok,akkor áldom az eszem,hogy nem kértem,de ott vannak azok az idők amikor nem vagyok jól például az elmúlt pár napban.Eddig 3 alkalommal voltam a terápián,de egyelőre még csak adatot gyűjt a hölgy,illetve már volt egy alap hipnoterápiás kezelés is.Van,hogy 1-2 hétig elvagyok,de aztán mintha visszacsúsznék,és egyszerűen nem tudom a rossz gondolataimat kontrollálni.Azt érzem,hogy már örökre ilyen leszek,hogy nem vagyok képes ebből kimászni,hogy én leszek az egyetlen ember a földön,akinek ez nem sikerül.Tehát olyan mintha magamat taszítanám bele még jobban,ahelyett,hogy kimásznék belőle.Sokan támogatnak,család,párom,barátok,de ők sem értik,hogy mi ez velem,mert olyan drasztikus dolog nem történt az életemben.Van szerelmem,van munkám,élnek a szüleim,nem vagyunk rossz anyagi körülmények között.Tudom,hogy szörnyű dolgok vannak a világban,és más embereknek milliószor súlyosabb problémái vannak,mint nekem.Mintha kicsúszott volna a talaj a lábam alól.Relaxálok,meditálok,citromfű teát iszom,magne b6-ot szedek még.Lefogytam 52 kg-ra,amik régebben örömöt okoztak,most nem.Ijesztő az egész,mert fogalmam sincs,hogy mi zajlik bennem.Amikor lelkileg nagyon padlón vagyok,akkor olyan érzésem van,mintha a szívemtől a gyomrom aljáig ülne rajtam valaki,belső feszültséget érzek,és akkor jönnek a rossz gondolatok,amiket nem tudok elűzni.Mintha minden napot csak túlélnék,és várom,hogy legyen másnap,és reménykedem benne,hogy az jó lesz.Mi lehet ez az egész?Vannak tapasztalatok hipnoterápiás kezelésről,annak hatékonyságáról?
2014. jún. 27. 10:13
 1/5 anonim ***** válasza:
én az első alkalom után éreztem, hogy gondolkozásra terelt... a pszichológusom. és amin addig kattogtam az szép lassan elcsendesedett bennem. új ajtókat nyitottam meg magamban, olyan dolgokat kezdtem csinálni, amit addig nem pl festés, írás... és ez egy tökéletes relax lett számomra, néha szobrászkodom :) válts pszichológust, ha ez sokáig nem változik.
2014. jún. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A hipnózis alapvetően jó, a kérdés, hogy mit csinál a terapeuta ebben az állapotban. Ha KIP-et csináltok, akkor rendben van, jó lesz, később más is lehet: ego-state, regresszió, stb.
2014. jún. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Az első alkalommal interjú volt.Aztán második alkalommal is csak kérdezgetett.Most a harmadik alkalommal csináltunk KIP-et,de csak nagyon alapot,hogy lássam miről lesz szó.Minden alkalommal ad házi feladatot is.

Gondolkodásra engem is késztet,mert szinte másra nem tudok gondolni.Egyszerűen a békét nem találom magamban.Reggelente nagyon rossz érzés,aztán valahogy túllépek rajta.Aztán napközben időnként végig megy rajtam egy izgatottság érzés.Nagyon türelmetlen vagyok,szinte azonnal megszüntetném ezt az egészet.

Diagnózist sem kaptam még.Nem beszéltünk arról sem,hogy hány alkalomra lehet szükség.Tudom,ez egyén és probléma függő is,de kíváncsi vagyok a véleményetekre.

2014. jún. 27. 16:08
 4/5 anonim ***** válasza:

Kár, hogy egyetlen szót sem írtál a testi tünetekről...és szerintem el kellett volna fogadnod a kedélyjavítót is. Meg egy pszichiáteri látogatás se ártana..

Én is kipróbáltam a Magne B6-ot, és olyan álmatlanság tört rám pár nap szedés után, hogy csak na. Szal nem lehet így össze vissza. Ha van kedved, írjál magánt. Hátha tudunk egymásnak segíteni.

2014. jún. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ritkán van testi tünet,de akkor hányinger,hasmenés,régebben magas pulzus,szívdobogás érzés.Egyszer volt kézfej zsibbadás.De mondom leginkább reggelente van ilyen belső remegésem,aggódom,hogy mi lesz aznap.Amúgy is nagyon agyalós vagyok,de ez most felerősödött bennem.Engem a Magne nem álmosít.Szeretnék ezen túl lenni,de amikor jönnek a negatív gondolatok,akkor azt érzem,hogy sosem leszek képes kimászni ebből.Nagyon érzékeny is lettem.
2014. jún. 28. 07:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!