Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez milyen betegségre utal, és...

Ez milyen betegségre utal, és mit tegyek? /lent/

Figyelt kérdés

Körülbelül egy éve véres vízióim vannak. Véres képeket látok, ha pl egy üres falfelületet nézek. Egy pillanatra, mint ha azt látnám, hogy egy nagy vágásból folyik a vér. Gyakran előfordul ez velem. Volt, hogy hangokat is hallottam. Este, mikor lefeküdtem, azt kezdtem hallani a fejem mögül, mint ha valaki suttogna. De nem értettem a szavakat. Tudtam, hogy senki nincs ott, de azért hátrafordultam. És kényszereim is vannak. Rángatom a nyakam, tördelem a kezem, folyton tekergetem a csuklóm, a bokám, és ettől aztán fáj. Ezt már annyira megszoktam, hogy teljesen természetesnek érem, csak néha kapom rajta magam, hogy már megint tikkelek. Ezen kívül gyakran brutális, véres álmaim vannak, amiknek a brutalitását csak ébren fogom fel, álmomban egyáltalán nem érzem durvának, csak mikor felkeltem, és visszaemlékszem, akkor lepődök meg. A szüleimnek nem merem elmondani. Félek, hogy kiakadnának, azt hinnék, hogy megőrültem és attól én is csak bepánikolnék.

Kérlek, vegyétek komolyan a kérdésem. Komoly válaszokat kérek. 17/l



2014. júl. 2. 15:28
 1/2 anonim válasza:
Nagyon hasonló dolgok történnek velem is. Nem tudom hogy miért, de irracionális dolgokat látok/hallok. Rémálmaim is vannak, nagyon zavaróak és úgyszintén brutálisak... Legtöbbször ezek.csak este jelentkeznek, de akkor is szörnyű. Jo lenne, ha valaki írna valami hasznos választ... 16/l
2014. júl. 3. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Szia!

Nekem is vannak hasonló mentális "tüneteim", de nem ennyire durvák. Jó lenne, ha leírnád, mivel kezdődött és hogyan jutottál idáig. Elsőként azt mondom, hogy a sok horror jellegű ill. nyomozósdi filmek okozzák a bajt, hiszen ez agy csak olyan képeket tud neked mutatni, amiket már láttál, ezáltal rögzült. Ez ellen nem tehetsz, ezt csak tényként írtam. Másodsorban csak azt tudom javasolni, hogy beszélj a szülőkkel és menjetek el pszichológushoz, ő adni fog gyógyszert rá. Ez antidepresszáns lesz, valószínűleg nem sima nyugtató. Saját tapasztalatból mondom, hogy jót fog tenni, hosszútávon képes elűzni a rémálmokat. Nem kell félni tőle, nem örökké szeded, csak egy darabig, viszont enélkül sajnos elég nehéz a felépülés.

Van még egy lehetőség, ami szintén nincs kizárva, ez pedig egy fizikai betegséget is magába foglalhat, bakteriális fertőzést, gombát. Nagyon tudják, hogyan kell tévképzeteket alkotni és befolyásolni az álmainkat, kényszereket okozni.

2014. júl. 6. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!