Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mégis mit kezdjek az alvászava...

Mégis mit kezdjek az alvászavarral? Álmatlan éjszakák?

Figyelt kérdés

Üdv! Már régóta szenvedek alvászavartól, majdnem 10 éve. Most 18 éves fiatal nő vagyok.

A kiváltó ok /okok megszüntetése sokáig tarthat. De addig biztosan van még valami megoldás az alvalszavar enyhítésére.

Legtöbbször az elalvással van a gond(általában 3-4kor tudok elaludni)

Ez óriási gondot jelen, mert emiatt sokszok késtem a suliból, rendszeresen elalszom,hiába állítom be az ébresztőt és (végre tudnék aludni erre kelhetek is) ez roppant idegesítő!!!! valamikor korai ébredés (5-6) társul mellé (pedig lenne időm még aludni). Persze ebben az a jó, hogy olyankor nem alszok el! ;) :D

De szintén nagyon gyakran töltöm teljesen ébren az éjszakát, egy huzamban akár 3-4 éjszaka is eltelik így ami nagyon kimerítő!!!

Tavaly egész nyáron citromfű teát ittam lefekvések előtt, de nem vált be.

Néha sört iszok lefekvés előtt ez csak 2szer vált be. XD

Néha szedek szárított macskagyökér kivonatú terméket de az sem mindig válik be, így is 2 helyett a 4-5 db tabletta kezdte nekem kifejteni hatását.

Esetleg ez citroméű teával hatásosabb lenne?

Egyéb ötlet?



2014. júl. 3. 05:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Fáraszd le magad! Fuss este vagy dolgozz egész nap kemény fizikai munkát. Meg nem ártana egy dokit felkeresni.
2014. júl. 3. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ez nagyon rosz lehet. Többen is foglalkoznak ezzel a problémával. Pl. lásd:

google > alvászavar

[link]

2014. júl. 3. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Alvászavar sokféle van. Nézd meg: https://www.youtube.com/watch?v=k3504u5IKOk
2014. júl. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem azért nem tudok aludni, mert nem vagyok fáradt!

Bár tavaly megcsináltam azt, hogy kifárasztottam magam, már 2. napja nem aludtam(vagy csak 1-2 órát) és arra gondoltam, hogy ha egésznap keményebben edzek akkor úgy alszok mint a bunda (ennyi mozgás és nem alvás után)

Reggel futással kezdtem a napot, majd 2X26kmert kerékpároztam, 1-2 órát úsztam majd ismét futottam 1 órát, és citromfű teát ittam,

De amin akkor én is meglepődtem egyáltalán nem aludtam éjjel! -Pedig nagyon fáradt voltam.

2014. júl. 3. 16:38
 5/8 Zoé1919 válasza:

Szerintem ennek valami lelki probléma lehet az oka. Gyakran én sem alszok öt óránál többet, viszont én pánikbeteséggel küzdök. Én is ittam már citromfű teát, de számomra csak akkor volt hatása, mikor el is hittem. Ez is mentális gondolkodás alapjára épül. Azonban mikor kifáradok, mert nyolcra esek haza edzésről, akkor tény, hogy jobban alszom.


Én azt tanácsolom, hogy szállj magadba, mérd fel az életed, és gondolkozz el azon, mi bánt, esetleg félsz-e valamitől. S aztán jöhet az a fázis, hogy győzd le ezt a problémát. Jelenleg én is itt tartok. (;


14/L

2014. júl. 4. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Írtam hogy a kiváltó ok megszüntetése sokáig tart.

Tavaly jöttem ki a depresszpióbol, de maradtak még nyomai: 0 önértékelés, halállal való gondolatok, vágy...stb..-illetve a szorongás, ami szintén megnehezítí az életet és szerintem jelenleg ez a fő oka az alvászavarnak. Azon vagyok, hogy ez elmúljon, de eltart ez egy darabig.

Azt mondtad pánikbeteg vagy, hát akkor azt te is tudod, hogy kimászni ebből a betegségből nem egyről a -kettőre megy!!!

De addig? Addig hadjam hogy csak fetrengjek az ágyon?

2014. júl. 4. 10:22
 7/8 anonim ***** válasza:

"Írtam hogy a kiváltó ok megszüntetése sokáig tart."

Ez így nem igaz!

Megfelelő módszerrel alig néhány óra alatt megszüntethető a pszichés eredetű alvászavar. Jobb, ha keresed a megoldást, mert van.

2014. júl. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 sunnyside válasza:
Érdemes megtalálni az okát.. legtöbb esetben stressz. és sajnos (ha iskola, munkahelyi stresszről van szó) nem csettintésre megy a megszüntetése. Mozgás az jó, de több órával lefekvés előtt, különben ellenkező hatást válthat ki, koffein tartalmú italokat szintén du 3 után már nem érdemes fogyasztani, próbálj esetleg relaxálni, olvasni lefekvés előtt. Ha gyógyszerhez nyúlnál, akkor mindenképp gyógynövény alapúakat próbálj, nekem a macskagyökér és komlótoboz kombinációja hatásos volt, a ReDormin-t vény nélkül megveheted a patikában, magas a hatóanyag tartalma. Én jobban aludtam tőle.
2014. júl. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!