Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy lehet ezt feldolgozni?

Hogy lehet ezt feldolgozni?

Figyelt kérdés

Egesz eletemben az tartotta bennem a lelket, ha valami rossz tortent, hogy de legalabb a tanulas megy, viszem majd valamire.

Elso eves egyetemista vagyok Romaniaban(itt elek, itt tanulok), de egyik csalodas jon a masik utan. felevente van 3 het szesszio + 1 het potszesszio.

Egyszeruen nem megyek at a vizsgakon, hiaba tanulok. Egesz vizsgaidoszakban nem csinalok mast, csak tanulok es sirok.

Szeminariumoknal rendszerint dolgozatot kell irni, es nekem soha nem sikerul, tehat nem is engednek ez okbol rengetegszer vizsgazni.

Sok vizsgara elmegyek, elotte rengeteget tanulok, a tanar meg megbuktat. Nalunk az a szabaly, hogy ki kell jojjon a 30 kredit egy evre (60bol), nekem 23 van. Ebben az esetben pedig ujra kell jarni az evet.

A szuleimet se akarok foloslegesen stresszelni, hogy 3 evet 5 evig fogok jarni. Nem tudom, hogy fogom egyaltalan elvegezni ezt az egyetemet. Egyik csalodas jon a masik utana, a tanarok ugy beszelnek velem, mint egy utolsoval.

Mast nem csinalok napok ota, mint sirok. Egyszeruen nem tudom, hogy mit csinaljak, hogy jo legyenn.

Abbahagyni persze nem akarom, mivel szegyen lenne a csaladra es ramnezve is


2014. júl. 8. 08:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Miért nem sikerülnek a dolgozatok? Annyira izgulsz, hogy elfelejted, vagy mi?

Amúgy sürgősen fordulj pszichológushoz. Ha ilyen szinten nem tudod kezelni a stresszt már most, a munkahelyen még nehezebb lesz.

2014. júl. 8. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Tanulok ra, de sokszor nem ertem, hogy mit tanultam, sokszor elfelejtem, es nagyon sokszor megtortenik az is, hogy nem tudom kiszurni a lenyeget, es amit tanulok az nem is igazan fontos...
2014. júl. 8. 12:50
 3/4 anonim ***** válasza:

Milyen szakon vagy? Érdekel egyáltalán ez a szak?


Semmit sem lehetetlen megtanulni, de lehetséges, hogy túl rosszak hozzá az alapjaid (nagyon nehéz egyetem és nem tanultál eleget/elég jó minőségben a középiskolában. Ez nem csak a te hibád lehet, hanem a középiskoláé is).


Az is lehetséges, hogy egyszerűen csak nagyon rossz a tanulási technikád. Sőt, ez szinte biztos. A tanulás ugyanis elsősorban a megértésről kéne szóljon, addig nem szabad elkezdeni berögzíteni, amíg teljes egészében meg nem értetted, miről szól az anyag. Berögzíteni pedig eleve a lényeget kéne, szóval a lényegkiemelés is része a jó módszerrel történő tanulásnak.


Összességében, elemezni kéne, hogy vajon mi lehet a probléma, ami okozza azt, hogy ennyire nem megy. Utána lehet bármit kezdeni az egésszel.


A stresszkezelési problémára továbbra is a pszichológust ajánlom. Vannak még olyan emberek, akiknek éppen nem megy az egyetem, mégse fogják fel ennyire borzasztóan. Nyilvánvaló, hogy nem is fog menni, ha ennyire depressziós vagy miatta, hogy csak tanulsz meg sírsz.

2014. júl. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Idegen nyelveken. Angol-nemet szakon. Az angollal az a helyzet, hogy a nyelvtan tanar soha nem enged at, nem tudom, nem vagyok neki szimpatikus. A nemettel meg az a helyzet, hogy nem nagyon tanultam nemetet, csak vagy 2 evet, es az egyetemen ugy kerik, mint, aki legalabb 10 eve tanult...

Hiaba szeretnem, egyszeruen nem megy

2014. júl. 8. 13:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!