Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Meghalni nem tudok, hogyan...

Meghalni nem tudok, hogyan tudnék élni?

Figyelt kérdés

Lehet hogy depressziós vagyok vagy nemtudom.

Van egy hazsnavehetetlen egyetemi végzettségem (agrár), angol középfokú nyelvvizsgám, de akárhova küldök önéletrajzot még csak elutasítást sem kapok.

nincs pénzem, nincs jövőm, de képtelen vagyok kárt okozni magamban. Nem mintha félnék tőle, vagy ijesztő lenne, egyszerűen csak nem tudok elég mélyre vágni, visszalépek a kamion elől. Ez az egy amiben a testem nem engelemeskedik az elmémnek.


Dolgozni dolgoztam már, nem is egy helyen, de ahova csak fölvettek, mind a három hely egy év után nem hogy megvált tőle - kifejezetten hatékonynak minősített az összes főnököm -, hanem az egész részleget ahol voltam fölszámolták osztályvezetőstül, mindenestül.


Próbáltam lelkes maradni, de ez nem megy egy idő után. Azt veszem észre, szinte kakatonan ülök egész nap várva hogy történjen valami...

Mármint elvégzem én a szükséges dolgokat, főzés, takarítás, újabb és újabb hírdetésekre jelentkezés - de ez olyan monoton, értlemetlen, és a napnak csak egy töredéke. A napok is lassan tökéletesen összefolynak.

Sziszifusz legalább görgethette az a nyamvadt követ.


Elfáradtam.


2014. júl. 13. 22:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Egy tuti: te depressziós vagy. Ennek kapcsán pszichológushoz, pszichiáterhez kéne fordulni mindenképp. Ha nincs pénzed, TB-s is jó. A pszichiátertől lehet hogy gyógyszert is fogsz kapni, ez szükséges is lesz ahhoz, hogy a normális életre és a terápiára képessé válj. Ha már többet tudsz csinálni, mint a kataton üldögélés, akkor én a következőt ajánlom:


Jelentkezz valami civil szervezethez önkéntesnek. Ezért ugyan nem kapsz pénzt, ugyanakkor tapasztalatot azt igen, ezt pedig egyrészt felhasználhatod későbbi munkakereséshez, másrészt akiknek elküldöd az önéletrajzodat, nem azt fogják látni, hogy egy év óta a popódon ülsz, hanem azt is, hogy addig is hasznossá tetted magad. Hasznos kapcsolatokat is szerezhetsz egy ilyen önkéntes munkából, ki tudja, lehet, hogy onnan lesz a következő melód.

2014. júl. 13. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Gyógyszer? És mire?


Funkcionálok, nem vagyok sem ön-, sem közveszélyes.


Azért annyit tudoka pszichiológiáról hogy ilyenkor nincs indok gyógyszert felírni.

2014. júl. 14. 00:23
 3/5 anonim ***** válasza:
Az ön, vagy közveszélyesség a saját szabadságban való korlátozáskor jön elő tehát a zártosztálynál, nem az antidepresszánsoknál.
2014. júl. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Antidepresszánst "sima" depressziósoknak is adnak.
2014. júl. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Exogén, azaz reaktív depresszióra marhaság gyógyszert írni...csak a gyógyszergyárak hasznát növeli, viszont a te károdra lesz, a "gyógyszer" mellékhatásaira gondolok.

Részben hasonló helyzetben vagyok mint a kérdező... szóval szerintem a középfokű angolodat lenne időd felsőfokúra fejleszteni. 1. munkakereséshez jól jön.

2. angolul (minthogy világnyelv) a minden lehetséges problémára ki lehet guglizni a megoldást, még az állásproblémára is.

2014. júl. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!