Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szorongok, Mit tegyek, hogy...

Szorongok, Mit tegyek, hogy ne féljek új helyekre menni?

Figyelt kérdés
Érettségiztem, elmentem OKJ-ra , de otthagytam, mert bepánikoltam , hogy nem fog sikerülni, pedig mindig 4,3-4,5 -ös átlagom volt általános isklától kezdve. Most, munkába kéne állnom, de egyszerűen képtelen vagyok, két nap után nem bírok tovább bejárni, gyomoridegem van, hányingerem, rosszul leszek . Múltkor , amikor be kellett volna mennem próba napra ( enyhe gerincfájdalmam van, nyitott gerinccel születtem) nem tudtam felkelni az ágyból, annyira fájt, amint lemondtam a próbanapot, nagyjából elmúlt, és meg is nyugodtam. A családom úgy gondolja, nem akarok dolgozni és hisztizem, pedig ez egyáltalán nem így van. Én lennék a legboldogabb, ha képes lennék dolgozni!

2014. júl. 14. 14:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez egyáltalán nem hiszti. Nevezhetjük egy reaktív pánik rohamnak. Vagy egyszerűen kezdődő pánikbetegségnek.

Próbáld meg szakember segítségét kérni, amíg nem rosszabbodik az állapotod. Másrészt valaki olyannak beszélni, aki közel áll hozzád és nem félsz vele nyíltan a problémáidról beszélni.

Nekem nagyon soká tartott, amíg kilábaltam az ilyen jellegű bajaimmal. A lényeg, hogy nem szabad félvállról venni, mert ez nem csupán hiszti.

2014. júl. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez kicsit megnyugtató!
2014. júl. 14. 19:11
 3/4 A kérdező kommentje:
Esetleg tudsz ajánlani egy jó szakembert Budapesten?
2014. júl. 14. 19:13
 4/4 anonim ***** válasza:
Az első lenne, akihez fordulnék, a háziorvosom.. Ő tud a legtöbbet segíteni. Ha nem vagytok olyan viszonban, akkor a pszichiátriára közvetlenül is mehetsz. Jól írta az első hozzászóló: ez nem játék dolog. Orvoshoz kell vele menni.
2014. júl. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!