Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az anyukám depressziós! Hogy...

Az anyukám depressziós! Hogy segíthetnék neki?

Figyelt kérdés
Ma kapott egy SMS-t az orvosától,hogy el kéne járnia egy terápiára,ami segítene neki abban, hogy legyőzze a depressziót.Nagyon meglepüdtem, mert nem vettem észre rajta semmit. Apuval mondjuk elég sokat szoktak veszekedni és anyagilag se állunk a legjobban, de mindig mosolygott előttem. Szerintetek, hogy segíthetnék neki?

2014. júl. 29. 16:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hány éves vagy, de úgy tudsz segíteni neki, ha most megértő vagy vele. Nehéz időszakon megy keresztül, de nem a te feladatod, hogy a lelki támasza legyél.Legyél figyelmes, vállalj feladatokat a ház körül, csinálj neki kávét...apró figyelmességek. És igyekezz, hogy a saját dolgaid rendben menjenek azért, ezen ne kelljen szorongania.Érezze a támogatásodat, de a saját problémáit neki kell megoldania, gondolom, nem is akarja, hogy észrevedd.
2014. júl. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A beteg gyógyulásának esélyeit nagymértékben növeli a család segítő jelenléte. Talán legfontosabb szerepük a depresszió lehetőségének felismerésében van, hiszen a beteg - épp a motivációinak elvesztése miatt - nem valószínű, hogy rászánja magát az orvoshoz fordulásra. Hasonlóan nagy szerepet kapnak a hozzátartozók abban is, hogy ellenőrizzék a beteg gyógyszerszedési szokásait és támogassák a terápiákon való megjelenését. Fontos, hogy környezete türelemmel és pozitívan forduljon a beteg felé, ellensúlyozza annak negatív én- és jövőképét.
2014. júl. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szép, hogy segíteni akarsz, de ezt te nem tudod megoldani. Azzal segítesz neki a legtöbbet, ha támogatod, lelkesíted, érezteted vele, hogy fontos neked. A betegséggel neki kell megbirkóznia.
2014. júl. 29. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. 15 éves vagyok. Megpróbálom támogatni mindenben, de elég nehéz, ha ő meg nem akar velem erről beszélni.
2014. júl. 29. 16:29
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem kell beszélni erről, ha nem akar. Szerintem elírtuk, hogyan segíthetsz.
2014. júl. 29. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
*leírtuk
2014. júl. 29. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

érezze, hogy szereted.

Néha 1-1 kis meglepi, ami jól esik neki, és amitől boldogabb.

Tanulj jól (amennyire tudsz), hogy lássa, hogy miattad nem kell aggódnia, jó úton haladsz.

Ha rosszabb napja van, legyél vele türelmesebb, tudatosítsd magadban, hogy a betegsége miatt ingerültebb pl. meg ilyenek.

2014. júl. 30. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2014. aug. 1. 15:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!