Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mért akarok súlyos beteg...

Mért akarok súlyos beteg lenni? Mit tehetek ellene?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy nem vagyok normális. De tényleg. Mi a fenétől van ez? És mit csináljak, hogy elmúljon?

2014. júl. 29. 21:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy csak arra vágysz, hogy figyeljenek Rád, törődjenek veled, babusgassanak.

Nem árt ilyenkor egy kis önbizalom erősítés. Olyan kérdésem is lenne, hogy képes vagy-e saját magadat szeretni?

2014. júl. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
ááá....valami önképzavarom is lehet, mert bűntudatom van az evéstől, nagyon keveset eszek, fogytam is, aminek örünlök. De nem a kajával van bajom csak olyan 'sza*' érzés ha ettem és van kaja a hasamban. Sokkal jobb ha már korog a gyomrom az éhségtől...ez se nagyon normális tudom :/ néha meg rám jön a szénhidrátzabálás (ráadásul ez általában éjszaka, mert újabban elaludni sem tudok) és ezért még jobban tudom utálni magam. Eddig CSAK azért nem hánytattam magam, mert 'nem vitt rá a lélek', és mert nagyon utálok hányni (gyerekkori élmények miatt, mondjuk tudom, ki nem utál...). Az ember gondolhatna arra hogy az önképzavar miatt van a felső kérdésben említett, de igazából amit ott írtam az előbb kezdődött. Azelőtt habár 1x volt olyan hogy nagyon sokat fogytam addig éheztettem magam, de utána saját erőből (és mert tovább nem tudtam volna eltitkolni a családtól, hogy nem AKAROK enni, azt mondtam ugyanis hogy nincs étvágyam) visszaszereztem a normális súlyomat, utána nem is nagyon zavart hogy hány kiló vagyok, DE azért néztem a súlyomat...Aztán 1x kórházba kerültem (műtét), és tulajdonképpen azóta akarok beteg lenni/kórházba kerülni. Igazából onnan már haza sem akartam jönni. Annyira durva ezt így bevallani, már egy jó ideje így van, de annyira bűntudatom van hogy ilyeneket akarok, mert más meg mit meg nem adna az egészségéért csak hát ez nem normális, és ha eddig nem voltam golyós, hát ebbe biztos begolyózok :(
2014. júl. 29. 22:40
 3/7 A kérdező kommentje:

ja és amióta hazajöttem a kórházból (már több mint 1éve!!!!) lassan rakódtak rám a kilók. Koncentrációzavarral küszködtem, és küszködök, mert még most sem tökéletes, fájt a fejem, nem voltam a régi. És szerintem ebben annak is köze van hogy nem akartam hazajönni...:( és amiért meghíztam naggggyon nagggyon dühös lettem/vagyok magamra, és utálom magam, és azért eszek kevesebbet. De rettenetes sokáig tartott amíg egyáltalán eljutottam odáig hogy fogyjak is valamit, pedig azért elég keveset ettem már az elején is. Az utóbbi 1-2 hónapban adtam le a legtöbbet, és nagyon félek, hogy megint meghízok, és kezdhetem előről az egészet. Ja amúgy a legnagyobb súlyom 67kg volt, most meg 52kg körül lehetek. (nem megbízható a mérlegünk). Még a műtéte előtti időszakban volt a legkisebb a súlyom 49kg. a műtét előtt meg konkrétan 55kg voltam. Szal a kórház után tóbb mint 10kilót szedtem fel !!!! Jaés 176,5 cm vagyok.

17/L (lassan 18)

2014. júl. 29. 22:49
 4/7 anonim ***** válasza:

Hospitalizáció... Vagy valami hasonló.

Mélyen átérzem. 12 éves korom óta a leghosszabb idő, ami egyhuzamban eltelt anélkül, hogy kórházba kerültem volna, kb. 8 hónap volt. Legszívesebben most is bekerülnék, csak már nem tehetem meg, mert kirúgnának a munkahelyemről, meg párom is kiborulna. De ha tök véletlenül elgázolnának valamelyik reggel, az tök jó lenne. Vagy ha valami súlyos szövődményes betegséget kapnék. Persze egyik sem történik meg soha. :D

Ne kérdezd, mitől múlik el, mert, mint a mellékelt ábra mutatja, nem tudom. 7 éve így érzek.

Gondolom idő, meg egy jó pszichológus...

2014. aug. 3. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
22%
mert nem vagy komplett wazeee
2014. aug. 23. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%
Más meg, aki élni akarna elmegy!! Nincs igazság! Az ilyeneknek jutnak a normális pasik, a jó munkahely :D hihetetlen. Magyarországon teljesen flúgosnak kell lenni...
2015. nov. 16. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Irigyellek. Ha lehetne, kölcsön adnám neked egy kis időre az én súlyos betegségem. Ha éreznéd azt a fájdalmat amit én a nap minden egyes percében, meggondolnád magad.

Inkább örülj az egészségednek.

2018. febr. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!