Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Súlyos szeretethiány? Pszichol...

Súlyos szeretethiány? Pszichológus tudna ezen segíteni?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok, nagyon szeretethiányom van és idősebb nőktől próbálom megkapni azt, amit anyukámtól nem kapok meg. Ami azt jelenti, hogy 12 éves korom óta, nagyon könnyen elkezdek kötődni idősebb nő ismerőseimhez/tanáraimhoz. Ez már kihat az egész életemre, sőt a fiúkkal való kapcsolataimra is. Mert olyan erős a kötődés, hogy minden időmet az adott személlyel akarom tölteni, miden gondolatom körülötte forog, mindenről ő jut eszembe, pont mint a szerelembe. Ha meglátom remegek, a szívem majd kiugrik, találkozó előtt már nem tudok enni a gyomoridegtől szóval ezek a tipikus érzések. Volt egy időszak, hogy azt hittem leszbikus vagyok, de nem, itt nem erről van szó. Én ezektől a nőktől tényleg csak szeretet szeretnék kapni, lelkizni, átbeszélni mindent. Szexuálisan sose izgattak, viszont egy helyes fiú baromira lázba tud hozni olyan téren. Megnéztem a "szerelmem Annabella" című filmet. Arról szól, hogy egy új diák megy a suliba aki leszbikus van egy leszbikus tanárnője és egymásba szeretnek. Ebbe a filmbe azok a jelenetek váltottak ki belőlem érzéseket mikor beszélgettek, mint két barátnő meg mikor a tanárnő a fájó múltjáról mesélt a lánynak és a lány megölelte és vigasztalta. Végigfutott a hideg a hátamon. Viszont mikor már "összejöttek" csókolóztak, lefeküdtek az már teljesen hidegen hagyott. Ugyan ez van a való életben is. Sose akarnék összejönni az adott nővel csak olyan lelkitársat keresek bennük. A fiúk meg iszonyatosan tudnak vonzani, akár lelkileg is amúgy, de lelkileg nem olyan erősen. Szóval szeretném, ha ennek vége lenne vagy legalább egészséges szintre csökkenne. Ha elmennék pszichológushoz tudna ebbe segíteni? Attól félek, hogy a pszichológushoz is elkezdenék kötődni mivel ha valaki törődik velem, akkor egyből jönnek ezek az érzések. Mit csináljak?
2014. júl. 31. 17:58
 1/1 anonim válasza:

Egy szakember mindig tud segíteni. :) Bátran fordulj egy pszichológushoz, majd ő ellát jó tanácsokkal. A lényeg, hogy mindent mondj el neki és egyértelműen fejezd ki a gondolataidat.

Ha van kedved, nekem is írhatnál privátban, nagyon érdekelnének a részletek, de csak ha ez nem probléma. :)

2014. aug. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!