Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bűntudatom van, mit tegyek?

Bűntudatom van, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kiakadtam, és vagdostam magam,már volt régebben is,durvábban. Tudom semmire sem jó,de muszáj volt valahogy levezetnem a feszültségem.csak pár vágás volt,de iszonyatos bűntudatot érzek emiatt,és gyengének,semmirekellőnek,szánalmasnak érzem magam.hogy fogjam fel ezt a megingásomat?

16|L



2014. aug. 4. 01:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Mik az okok? Azokat kell megszüntetni. Fiatal vagy, az életben nagyon sok szép dolog van, első sorban rajtad áll, hogy a szép dolgokat választod és azért küzdesz vagy pedig nem élsz ezzel a lehetőségeddel. 16 évesen még annyi meg annyi csodás dolog történhet veled.. Utazások, élmények, különleges emberek.. 16 éves vagy, tanulj és próbálj meg a saját utadon előrejutni. Ne a más útját nézzed, hanem hogy te a te képességeiddel, tanulmányaiddal hol tudod a legtöbbet elérni az életben, hogyan leszel a legboldogabb, mi tesz téged boldoggá... Keresd az értékes, szép, jó dolgokat, társaságokat és ne legyél sokat egyedül.
2014. aug. 4. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem ha bűntudatom van, azt őszintén megbánom és megbeszélem a gyóntatómmal. Ő mindig tud tanácsot adni és eligazítt.
2014. aug. 4. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát igen valjuk be őszintén ez egy szar dolog. Tudom én is csináltam.

Bűntudatod van? ez jó jel ismerek valakit akinek soha nem volt.

Ha van akkor tudod hogy ez nem megoldás. Ha régebben is volt példa erre és ez msot egy visszatérő eset akkor lehet fel kéne keresni szakembert. Tudom iszonyű a gondolat és hogy neked nem kell segítség de hidd el ha magadtól nem tudod megoldani és kevesen képesek erre akkor segítséget kell kérni.


Ha gondolod megpróbálhatok segíteni. Átéltem ,kijöttem belőle


14/L

2014. aug. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Gyémántlány ***** válasza:

Én sosem vagdostam a kezem, de hajlamos vagyok önmagam (elsősorban lelki) bántalmazására. Ezért hátha tudok neked hasznos dolgokat írni, sosem lehet tudni.

A bűntudat jó dolog. Mármint neked, aki elszenvedi, jelen esetben nem, de egyébként a bűntudatnak sok jótékony hatása is van. Jelzi neked, mit nem szabad csinálnod, mit kell elkerülnöd, hogy jól érezd magad. A bűntudat nagyon fájdalmas, a fájdalommal próbál megnevelni. Segít, hogy jobb ember lehess. Tehát gondolj arra, hogy jobban jártál, mintha csak simán teljesen oké lennél egy ilyen helyzet után.

Tipikusan abban a korban vagy, amikor az emberek lelkileg kissé ingatagabbak. Sok minden kiakasztó a kamaszkorban. Mindenki ugyanígy érez/érzett/fog érezni. Ezért sokan vagdossák is magukat, és aki nem, annak se fenékig tejföl a lelkivilága. Tehát nem vagy egyedül! Jegyezd meg, hogy nem vagy magadra hagyva a problémáiddal. Keress meg valakit, akiben megbízol, vagy aki hasonló cipőben járt (inkább olyan legyen, aki már túlesett ezen a dolgon, ő többet segíthet, mint az, aki még veled hasonló "stádiumban" van) és beszélgess vele.

"A tested egy templom" a buddhizmus ezt mondja. Vagyis, ne bántsd a templomodat, mert minden értéked, amid van, a belsejében rejlik. Mindennek az alapja a tested, felel a lelki békédért, (ha jól érzed magad a testedben, boldogabb vagy, stb) ha ártasz neki, szépen le fog borulni az egész.

Tanuld meg tehát levezetni a feszültséged. Valaki kiírja magából, valaki zokog, attól lesz jobban, én speciel csapkodni szeretek, és sírással is ki tudom adni magamból. Tanuld meg, neked mi jön be. A szervezetedbe van kódolva, hogy van egy megoldásod erre, próbáld meg kikísérletezni. Nem a vagdosás lesz az, ez biztos.

Írj listát. Minden egyes dolgot, amit szeretsz magadban, és amit mások szeretnek benned, írj le rá. Pl. "okos vagyok, megbízható, jólelkű", ilyenek. Ha valaki mondta már rád, hogy csinos vagy, azt se felejtsd el leírni!

Mindig, amikor eszedbe jut, hogy vagdosnád magad, vagy haragszol valamiért önmagadra, csak vedd elő, és olvasd el. Rengeteg érték lakozik benned, és kár lenne valami ennyire értékeset bántanod.

Remélem segített valamennyire :)

2014. aug. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!