Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan segíthetnék a testvérem...

Hogyan segíthetnék a testvéremnek?

Figyelt kérdés
27 éves. Pár évvel kezdődött a problémája. Pszichiátriai kezelésre szorul. Depressziós és skizoaffektív zavarban szenved. Gyógyszereket szed. És sajnos a munkahelyét is ott hagyta egy évvel ezelőtt. Azóta itthon van: alszik, olvas, számítógépezik. A barátait egytől-egyig elvesztette. Dolgozni nem tud elmenni, mert ha el kell itthonról mennie mindig hasmenése van. Orvoshoz is alig tud elmenni. Mi már nem bírjuk. Egyrészt anyagilag is rettenetesen megterhelő a szüleimnek, másrészt így egy roncs lesz belőle, ha már nem az. A fantáziavilágba menekült teljesen. Nem is érdekli már semmi. Mit csinálhatnánk? Bármilyen ötletet szívesen fogadok. Próbálunk vele minél több időt tölteni, de szinte nem is hagyja. Beszélgetni nagyon nem is lehet vele, mert nincs téma, semmi. Vagy ha van, az sem érdekli.
2010. jan. 13. 12:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy a tesód nem is akar gyógyulni, neki így megfelelő a helyzet. Az akarat a gyógyszer mellett rengeteget segítene. Én is pánikbeteg vagyok, és én szent célként kitűztem gyógyulni akarok, kimászni ebből a helyzetből. Szedem rendszeresen a gyógyszerem és mellette nagy az akaraterőm. Ha begubóztam volna, nem lenne belőlem semmi. Íg végzem szépen a munkámat, viszont arra ügyelek ne terheljem le magamat, mint betegségem előtt.
2010. jan. 13. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
52%

Segíts magadon, Isten is megsegít.

A testvéred, azt kell mondjam sajnos, baromi önző, a betegségébe menekül és láthatóan semmi igénye nincs a kilábalásra és szerintem nem is nagyon akar tenni ellene, hanem él a szülei nyakán, kifosztja őket a pénzükből. Valahogy nagyon sürgősen vegyétek rá, hogy ugyan emberelje meg magát, én legalább otthon végezzen házimunkát illetőleg keressen otthon végezhető munkát, mert a szüleid sem sz@rják a pénzt. Persze, a betegságet tolerálni kell, de most egy otthon vegetáló, begubózott felnőtt embert nem lehet örökké tolerálni.

2010. jan. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Egy ötlet:és ha rávennéd,hogy segítsen Ő neked a problémáid megoldásában?Tudod,lehet,hogy így könnyebben ki lehetne ráncigálni a saját kis világából.Lehet érted,vagy a szüleitekért megtenné,ha már magáért nem.

Pl.kérj tőle tanácsot sulival,munkával,párkapcsolattal kapcsolatban,kérd meg,hogy segítsen neked apróbb dolgok elintézésében,és fokozatosan egyre többet kérj.

És persze ezt csak úgy lehet,ha a szüleiddel is összebeszélsz,és ők nem "intéznek" el mindent helyette.

2010. jan. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez súlyosabb annál, amit egy pofonnal meg lehetne oldani.
2010. jan. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én borderline vagyok, ami nem ugyanaz, de vannak hasonlóságok. Most épp elég szarul érzem magam. Nekem az segítene, ha valaki nagyon törődne velem, az érzéseimmel. Ha valaki karon fogna és elvinne pl. moziba vagy bármilyen konstruktív programra (esetemben ez azért fontos, mert gondjaim vannak az alkohollal). Ha valaki biztonságot adna. Ha megértene és segítene változtatni, de csak lassan. Az egyik válaszoló azt tanácsolja, hogy vondd bele a problémáidba, ez jó ötlet. Vagy kérdezd meg őt magát, mire vágyik, hogy tudnátok neki segíteni.
2010. jan. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!