Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek az normális, hogy...

Szerintetek az normális, hogy ilyenekre gondolok? Többi lent.

Figyelt kérdés
Nagyon sokat gondolok a jövőre, félek, hogy mi lesz, az én életemre is gondolok, (nagyon stresszes vagyok, nehezen lazulok el, és nem tudom, hogy mihez kezdjek), és gondolok még arra, hogy az egész jövőtől félek, sokszor mondom is pl. hogy ma már nem szívesen lennék gyerek, mert a tévé is úgy hülyíti őket, meg olyan fura amikor egy kisgyereknél tabletet látok, szóval ezek a dolgok úgy irritálnak, és attól félek, hogy mi lesz pl egy 10-20 év múlva, ha már most ilyen a világ. Szeretem a modern technikát, de tudom, hogy nagyon sok időt elvesz pl a facebook az értékes időmből. Félek, hogy ha most ilyenek vagyunk, mi lesz velünk ezután? Egyre rosszabb világban élünk. Ez normálális?

2014. aug. 11. 22:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Természetesen normális, de csak egyet tehetsz: a lehető legjobban állsz a dolgokhoz, a többi nem számít.
2014. aug. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
ez csak annyit jelent, hogy érzékenyebb vagy a társadalmi problémákra ami egyáltalán nem baj, sőt! tisztelendő tulajdonság, hogy van ennyi eszed és érzelmed, hogy átgondold ezeket! Azonban tisztán kell azt is látni, hogy minden korban úgy látták hogy az előző kor jobb volt... szóval nem feltétlen lesz minden rosszabb csak más. el kell dönteni te mit használsz fel a technológiai és társadalmi fejlődésből, és mi az ami számodra értéktelen!
2014. aug. 12. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem is eszembe jutnak ilyen gondolatok.

Függetlenül ettől nem szabad hogy erre koncentrálj, ha Neked ez nem tetszik akkor ne válj olyanná mint akik az általad említetteket csinálják.

A jövő miatt pedig felesleges aggódni, mert a jelenlegi életed minőségére van kihatással, a jelen pillanatban húzza le a hangulatodat örökösen a jövő miatti aggódás.

2014. aug. 12. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A létbizonytalanság, jövőtől való félelem elleni legjobb recept a keresztény hit. Jézus a következőt mondja erről:


6,31 Ne aggodalmaskodjatok tehát, és ne mondjátok: Mit együnk? vagy: Mit igyunk? vagy: Mivel ruházkodjunk?

6,32 Mert mind ezeket a pogányok kérdezik. Mert jól tudja a ti mennyei Atyátok, hogy mind ezekre szükségetek van.

6,33 Hanem keressétek ELŐSZÖR Istennek országát, és az ő igazságát; és ezek mind megadatnak néktek.

6,34 Ne aggodalmaskodjatok tehát a holnap felől; mert a holnap majd aggodalmaskodik a maga dolgai felől. Elég minden napnak a maga baja.


Én is sokat aggodalmaskodtam régebben, ha rám jött a borúlátás fel is adtam dolgokat, a jövőtől való félelem miatt, meg hogy mi van, ha nincs is értelme végigcsinálni (pl. egy képzés elvégzése, munkahelyen való megmaradás). Mikor rájöttem, hogy nem a vak véletlen irányítja egy keresztény sorsát, 180 fokot fordult a hozzáállásom. A 6,34 es sor is fontos, tehát nem kell aggodalmaskodni a jövő elképzelt nehézségei miatt, elég minden napnak a maga baja, a jelen feladatokat kell megoldani.

2014. aug. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!