Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem tudom elviselni, hogy nem...

Nem tudom elviselni, hogy nem tökéletes a testem? Úgy szégyenlem magam!

Figyelt kérdés

Gerincferdülésem van, TALÁN. Szeptemberre van beutalóm.

Leszögezném, hogy nem is érdekel, ha valakinek van, egészen addig, amíg nem rólam van szó.

De tavaly iskolai vizsgálat után nemes egyszerűséggel felolvasták a listát az osztály előtt (aminek a fele rajta volt), és legszívesebben elsüllyedtem volna, amiért nekem is van, pedig annyira alapdolog, senki nem tehet róla, és azt, hogy a többieknek van, nem tartom cikinek, de azt hogy nekem van, nagyon.

Persze ha kiderül hogy tényleg van, el fogok járni gyógytornára, meg bármi másra amit ajánlanak, de pusztán ezért nem akarok visszamenni szeptemberben.

Soha nem éreztem még ekkora szégyent ekkora hülyeség miatt :D Mikor megtudtam még sírtam is utána (persze nem az osztályban), pedig egyáltalán nem vagyok ennyire hisztis és gyerekes, mint amennyire az írásomból valószínűleg lejön.

Nagyon zavar, hogy mindent megtettem, rendszeresen sportolok, és mégis hibás vagyok. Rémálmaim vannak fűzőkkel meg tolószékekkel pedig már több, mint két hónapja történt, és "frissibe" se lett volna indokolt a hisztim.

Persze erről se beszélek senkinek, mert ez meg gondolkodásbeli hiba, miközben ennél sokkal nagyobb sokkon pedig hidegvérrel túl tudtam lépni (pl. a szüleim válásán, azon, hogy megbuktam a forgalmin, ilyeneken, amik azért sokkal nagyobb fajsúlyúak).

Szerintetek? Nagyon ciki vagyok?

18/L


2014. aug. 17. 14:01
 1/7 anonim ***** válasza:
65%

18 évesen nem a gerincferdülésed a nagyobb gond, hanem ez a gyerekes felfogás. Elméletileg már felnőtt vagy.


Egyébként "szégyellem", és nem "szégyenlem".

Vagy te azt mondod, hogy "szégyenld magad"?

2014. aug. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezen kár parázni.
2014. aug. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem is gerincferdülésem van már régóta, de engem nem érdekel :D nem járok se gyógytornára, se gyógyúszásra se semmi ilyen hülyeségre, és az orvoson kívül mégse vette észre eddig senki. Szóval kár ennyire túlreagálni (szerintem). 15/L
2014. aug. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Gyerekes felfogásod van.

Most kivagy, akkor mi lesz, ha belecsöppensz a való életbe?

Lehet látni az a ferdülést?

Más embernek ezerszer nagyobb gondjai vannak, mégse sírnak.

2014. aug. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
27%
"Megbuktam a forgalmin". Ez a ciki. Meg buta is vagy ha megbuksz.
2014. aug. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
67%
#3 14 éves létére felnőttebb, mint te.
2014. aug. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hidd el, még rengeteg hiba van a testeden, ha jobban esne átvizsgálni nagyítóval, és látni, hogy a geincferdüléseden kívül még van egy rakat torzulás rajtad, akkor hajrá. Szerintem egyszerűbb túllépni rajta. Foglald el magad.

De amúgy az is lehet, hogy te is olyan vagy mint én, a nagy dolgok annyira megráznak, hogy látszólag le se tojod őket, és kis dolgokon rengeteget agyalsz. Figyelj a nagy dolgokra, éld meg azokkal kapcsolatban a fájdalmat, dolgozd fel őket, és lépj tovább. Beszélj róla a legjobb barátnődnek, vagy anyukádnak (én neki is elmondom a kis hülyeségeimet). A lényeg, hogy ne terelj, mert apró gondból millió lesz, nagyból kevesebb, és jobb, ha a lényegre koncentrálsz, különben egyszer ott leszel, hogy fogalmad sincs, mitől vagy rosszul, mikor minden szép és jó az életedben.

Persze nem értek hozzá, csak saját tapasztalatomat írom le.

2014. aug. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!