Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnám túltenni magam...

Hogyan tudnám túltenni magam a depresszión?

Figyelt kérdés
24 éves vagyok. A volt barátnőm három éve szakított velem, azóta tart ez az állapot. Magamba fordultam és elszakadtam a barátaimtól, az egész életemet feleslegesnek érzem, és nem akarok élni. Nem tudom elfogadni a saját múltbeli hibáimat, ezekért utálom magam. Gyakran szorongok a jövőm miatt, úgy érzem, hogy nem érdemlem meg az életet, hogy sokkal többet kéne teljesítenem, különben elbukom. Ebből kifolyólag nagyon ideges természetű is vagyok, és ezzel sajnos sokakat elkergetek magam mellől. Egyébként az emberekkel jól kijövök, nem gond beszélgetni másokkal, ellenben bármennyire igyekeztem, az elmúlt években odáig se jutottam, hogy megfogjam egy lány kezét. Nyilván ez a sikertelenség se tesz jót, meg az se, hogy még mindig sokat gondolok a volt barátnőmre, sokszor is álmodom vele. Mindenesetre úgy érzem, hogy nincs helyem a világban, hogy nem tudok a problémáimon úrrá lenni, és hogy mindenkitől teljesen elszigetelődtem érzelmileg és fizikálisan.
2014. aug. 19. 13:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Szoktál társkeresőzni, vagy egyéb módon ismerkedni, randizni? Talán jönne egy lány aki közeledik helyetted, őfogja meg a kezed stb, és ez segítene. A saját hibáid felfedezése megfogalmazása jó dolog, ezután az elfogadás kell hogy következzen, majd pedig célok kitűzése (így fogok változtatni rajta)ha sikerül akkor vmi önjutalmazás akár (pl csinálttok egy tetoválást, ha bókoltam 10 lánynak a környezetemben). Tanulsz? Van munkád? Egy új képzés jó célkitűzés lehet, amivel munkára, gondolkodásra kényszeríted magad és grátisz megismerhetsz új embereket, gondolkodásmódokat.
2014. aug. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Persze, de már nagyon kiábrándultam a netes ismerkedésből. Pár kedves emberrel azért megismerkedtem, de már igazából fárasztó. Tanulok, de az elmúlt fél évben dolgoztam, az nagyon jó volt, jót tett, önbizalmat adott, meg valamennyire fontosnak éreztem magam. Sajna most a tanulás miatt azt abba kellett hagyni, szóval marad megint a négy fal.
2014. aug. 19. 13:53
 3/5 anonim ***** válasza:
Teljesen ugyanígy érzem magam, annyi különbséggel, hogy fiatalabb vagyok nálad két évvel és nem volt barátnőm. De amiket leírtál, 100%-ban stimmelnek. Pszichológushoz is járok.
2014. aug. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
és mennyire tud segíteni?
2014. aug. 19. 14:10
 5/5 anonim ***** válasza:
Megvilágít dolgokat, de döntéseket nem hozhat helyettem.
2014. aug. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!