Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Alzheimer kóros egyre gyakrabb...

Alzheimer kóros egyre gyakrabbá váló dühkitörései ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Kérem, azok írjanak, akiknek van ilyen tapasztalata. A neten már minden fellelhetőt elolvastam a témával kapcsolatban, de erről csak érintőlegesen írnak. Sír, üvölt, vádaskodik, dörömböl, egyszerűen elviselhetetlen az élet otthon a nagyi miatt. Otthonba nem szeretnénk adni, jó lenne minél tovább mellettünk tudni. de egyre nehezebb.

2014. aug. 24. 11:29
 1/6 anonim válasza:
Az én édesanyám is Alzheimer kórban szenved ,már 7 éve! Pontosan tudom,hogy mit éreztek! Mi is átmentünk ugyanezen a dolgokon.Eljön az idő amikor már nem lehet otthon tartani,mert napi 24 órás felügyeletet igényel! Az édesanyám paranoiás lett! És volt hogy télen,éjszaka egy hálóingben kiabált az úton. A jó Isten is azt akarta ,hogy felébredjek,mert el sem tudom képzelni ,hogy mi lett volna ha nem hallom meg,és elkóborol.Elvittem egy Demencia Centrumba,ahol kapott olyan gyógyszert ami csökkentette ezeket a tüneteket.De utána jött más valami.Ne felejtsétek el ez a hozzátartozók betegsége is.Mert az embernek ketté szakad a szíve amikor így látja az édesanyját,és teljesen tehetetlen!1.5 éve beadtam egy otthonba,mert a gyerekeimet egyedül neveltem,és dolgoznom kellett.Rengeteg álmatlan,zokogással,és lelkiismeret furdalással teli éjszakám volt,mielőtt meghoztam ezt a döntést! De be kell látni számára is ez a legbiztonságosabb megoldás!A kimerültségtől,és a mérhetetlen fájdalomtól,már az ideg összeroppanás határán voltam.Mert éjjelente 5-ször ébresztett fel(mikor miért),aztán nem tudta tartani a vizeletét és mindenhová odapisilt,mígnem egyszer elcsúszott benne és eltört a karja!Később már a székletét sem tudta tartani!Szóval megjártuk a poklot...,és majdnem rámentem én is!A gyerekeim segítettek mindenben,és a mai napig is így van ez,de egy ilyen beteg embert nem ápolhat napi 24 órában egy családtag ,aki érzelmileg is érintett a dologban!Mert előbb utóbb nem egy ember lesz beteg ebben a családban ,hanem kettő!Szóval van gyógyszer,ami nyugtatólag hat rájuk!De olyan érzékenyen reagálnak mindenre! Telihold,időjárás változás...stb!Eszembe jutott a gyógyszer neve is közben: Palixid.De azt hiszem csak neurológus írhatja fel!Sok kitartást és türelmet kívánok! És együtt érzek a családdal!Mi nagyon imádjuk az édesanyámat,pedig már nem is nagyon kommunikál velünk,mégis jó hogy még mindig elmehetek az anyukámhoz!!A jó Isten vigyázzon rájuk,az édesanyákra akik végül a gyerekeink lesznek!:)
2014. szept. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszod. Apám hallani sem akar a mami otthonba adásáról, ugyanakkor ő veszi ki a legkevésbé a részét a gondozásából, mert külföldön dolgozik, havonta 2-2 napra jön csak haza. Anyám meg totál kivan.

Nem látok kiutat.

2014. szept. 16. 05:09
 3/6 anonim ***** válasza:
nappali ellátóba se lenne jó neki?
2014. szept. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Mondjátok meg apátoknak, hogy ti ezt nem bírjátok.

ha tényleg annyira szeretné, hogy otthon legyen a mami, akkor maradjon ő otthon vele.

2014. szept. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A helyzet annyival súlyosbodott, hogy most anyu jár pszichiáterhez annyira kivan.
2014. szept. 23. 08:55
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, amelyik családba alzheimeres lesz egy öreg, annak a családnak tönkremegy az élete. És ezt nem fogadja el betegségnek az állam, nem kaphatok rá ápolási segélyt. Aki már ápolt alzheimerest, az tudja, milyen rohadtul nehéz, bele lehet szakadni.És nem ad rá az állam ápolási segélyt, mert nem mozgássérült. Csak éppen bolond.
2014. nov. 30. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!