Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Akarat gyengeség ellen mit...

Akarat gyengeség ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

az a helyzet, hogy már egészen gyerekkorom óta meg lett állapitva egy felmérésben, hogy akaratgyengeségem van, tanulásban. de nem csak abban.

igy sajnos ez nem sokat változott felnőtt kórra, sőt.. nagyon rossz, teljesen megneheziti az életem. rossz szokások.

cigizek már 5 éve, ezalatt az idő alatt úgy hozzám nőtt hogy cigi nélkül "megszünök létezni.. próbáltam már a leszokást, vettem is egy elektromos cigit, de sajnos csak 1-2 napig birtam.. meg tényleg... nekem a cigi, mára már olyan mint egy gyógyszer.. megszoktam már hogy akár merre mennyek legyen nálam egy doboz, vagy épp vegyek, mert lassan ott tartok hogy én cigi nélkül rosszul vagyok.

igy kb 2 naponta veszek cigit. ami pénzileg is lesziv, csak annyira nem érzékelem... mindig aztmondom hogy ez belefér..

a másik rossz szokásom, a szerencsejáték.. ugyanúgy.. mindig bele esek abba a hatalmas hibába.. hogy elkezdem.. és nem vagyok tisztába a pénzem értékével hogy ezért én keményen megdolgoztam...amikor ott vagyok, kedvtelésből meg unalomüzésből csinálom. de általába mindig rossz végkimenetele. és utána meg a kedvtelenség, rossz hangulat

már tervezem egy ideje, hogy gyüjteném a pénzem.. de egyszerüen nemtudom ami nagyon rossz.

szerencsére az itallal nincs gondom, az valahogy hidegen hagy, persze, szoktam inni néha néha. de valahogy még se húz magával.


el vagyok keseredve, mert nem vagyok már gyerek, a felnőtté vállás útján állok, amikor legjobb esetben a pénzt félre kéne tenni nagyobb célokra. de igy... elvagyok keseredve, mert ha igy folytatom... nem viszem sokra.

ugyanigy vagyok a pár választásnál is. ha belemegyek valamibe.. és látom hogy nem megy vagy egy kis bizonytalanságot is észreveszem, én feladom félúton.


tehát.. mit lehetne ezellen tenni ? van valami módszer vagy technika ami megerősitene ?


2014. aug. 15. 00:55
 1/2 anonim ***** válasza:
De neked valószínűleg egyáltalán nincsenek céljaid. Először azokat találd meg, kisebbeket, aztán később a nagyobbakat is. Sportolj például.
2014. aug. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
sportolok, sportoltam, volt mikor rendszeresen futottam az tényleg jó is volt mert kikapcsolt, de úgy vagyok vele hogy minden az elején jó, az első pár alkalom, utánna már megszokom, és már nem lesz olyan élvezetes... és egyre kevésbé, meg unalmassá válik, és szép lassan elhagyom.. igy vagyok mindennel, az elején jó, de aztán már egyre unalmasabb. most edzek is karra ahogy van időm... de ezt is már úgy veszem hogy néha, ha olyan kedvem van. elején anno ennek is megvolt a maga ritusa számomra, mert h önbizalmam is nőtt meg a karom.. de már ebbe is elértem egy szintet.. ami után már a hangulatom is visszaesik. olvasással is igy voltam, vagyok.. volt idő mikor érdekeltek témák, rákaptam olvasgattam, könyveket, lekötött.. de már ha újra elővenném, az első pár oldalig jutnék és otthagynám. szóval passz nemtudom mi okozza ezt, nem vagyok még öreg. sőt ilyenkor kéne élnem a fénykoromat, hogy sokminden lekössön és érdekeljen.. de egyszerüen nincs energiám se, meg nem látok ki belőle hogy azt miért lenne jó nekem.. emberekkel is ugyanigy vagyok. szinte már feladtam.. van egy szint ameddig eljutok, de annál beljebb nem megy, szeretnék párkapcsolatot már régóta, de... már a próbálkozást is feladtam, nem látom értelmét, és nemakarok csalódni újra és újra.. meg azért h fent is tartsam.. ne legyenek viták.. rengeteg energia. nekem ez nem kell..
2014. aug. 15. 22:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!