Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen módszerek, gyógyszerek...

Milyen módszerek, gyógyszerek segítenek nagyon komoly álmatlanság és alvászavar ellen?

Figyelt kérdés

Sajnos eddig semmi sem segített. Minden koffeint megvontam magamtól, próbálok egészségesen táplálkozni, naponta egy órát intenzíven tornázok, lefárasztom magam szellemileg és fizikailag is, mégis egyszerűen képtelen vagyok (el)aludni; van hogy egyáltalán nem alszom egész éjjel, máskor pár órát, akkor is rengetegszer felébredek.

Régen sokat tudtam és szerettem is aludni, és igényelném is az alvást.



2014. aug. 10. 12:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
2014. aug. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
64%

Kedves Kérdező!


Van valami káros szenvedélye?

Lehet, hogy az alvászavarát érdemes lenne altató gyógyszerrel kezelni ideiglenesen. Számos olyan készítmény van forgalomban, ami reggelre már nem okoz kábultságot, és viszonylag jól hat. Keressen fel egy pszichiátert.

Rengeteg esetben javaslom azt, hogy egy szakemberhez kellene elmenni, hogy pszichoterápiába kezdjen. Hátha megtalálják az okát. Ha van kerete rá, magán praxisban járjon pszichológushoz, de az SZTK-s kereteken belül is lehet jókat kifogni.


Gondolom, hogy nagyon zavaró az, hogy nem tud aludni. Valami oka biztosan van. Ilyen esetekben elég sok dolog felmerül.

Az egészséges étkezés nagyon helyes, de rendszeresen étkezik?

Hánykor fekszik le?

Hánykor kel?

Bántja tartósan valami, szorong?

Mi jár az eszében alvás helyett?


dr.

2014. aug. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Bio-melatonin-t érdemes lehet kipróbálni.
2014. aug. 11. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A Bio-melatonin elég jó készítmény, de megszokáshoz vezethet, ha huzamosabb ideig szedik.

Vannak olyan pszichiátriai gyógyszerek, amik a melatoninhoz hasonlóan működnek, és nem kell számolni ilyen következményekkel. (Gyógyszer nevet nem szeretnék írni)


dr.

2014. aug. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nincsen semmilyen káros szenvedélyem, próbálok rendszeresíteni az életemen, de egyébként is nagyon rossz alvó vagyok, csakis teljes sötétségben és csendben tudok aludni, ez már annyira elfajult, hogy ha a füldugó kiesik a fülemből, az órakattogásra felébredek. Sokszor azért nem tudok elaludni, mert attól félek, hogy valami vagy valaki fel fog ébreszteni. Ma éjjel is 6 órát aludtam, tegnap éjjel le sem hunytam a szemem, azelőtti nap is nagyjából 4-5 órát, magyarán sikerült 10 órát aludnom 3 nap alatt. Érzem magamon, hogy gyengülök, a bőröm pattanásos lett, a szívritmusom nem egyenletes.
2014. aug. 11. 10:25
 6/11 A kérdező kommentje:

kipróbáltam a melatonint, valamennyire használt is, de azt hiszem, hogy inkább megkeresem majd az okát, amint otthon leszek és esetleg tudok orvoshoz járni.

köszönöm a segítséget

2014. aug. 15. 20:36
 7/11 anonim ***** válasza:

de egyébként is nagyon rossz alvó vagyok, csakis teljes sötétségben és csendben tudok aludni


ezt én is írhattam volna ! ugyan így tudok csak elaludni én is.még egy óra ketyegését vagy egy gyertya fényét sem bírom elviselni.mostanában ismét nagyon rosszul alszom én is.próbáltam már lefekvés előtt langyos mézes tejet inni próbáltam különböző gyógyszereket alkalmazni rajtam semmi sem segített.tornát próbáltam én is jól kifárasztottam magam és ennek ellenére sem bírtam/bírok elaludni.szükségem van a napi 8 órás nyugodt alvásra ahhoz hogy a másnapom rendben menjen. ha esetleg rendeződött az alvásproblémád kedves kérdező akkor szívesen meghallgatnálak hogy milyen módszer vált be számodra.köszönöm.

2014. szept. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Kicsit segített a bio-melatonin, köszönöm szépen a tanácsot!
2014. szept. 2. 17:30
 9/11 anonim válasza:

a bio melatonint meg lehet szokni?

és a pszichiátriai gyógyszereket meg nem?ezer féle mellékhatása van?!!

2014. okt. 6. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kedves Utolsó!


A melatonint meg lehet szokni. Vannak olyan pszichiátriai szerek, amiket nem.

2014. okt. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!