Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mély depresszióból való...

Mély depresszióból való kijutás pszichológus nélkül?

Figyelt kérdés

Mindig is szomorkásabb voltam az átlagnál, de én úgy éreztem hogy ez így rendben van, mondván hogy ilyen vagyok. Most már azonban eljutottam arra a szintre, hogy rájöttem semmi nincs rendben.

Folyamatos lehangoltságban vagyok. Nem tudom mikor volt utoljára olyan alkalom, vagy napok hogy magamban azt mondtam "Füü, most igazán jól érzem magam".

Fogalmam sincs mit kezdjek, már rengeteg mindent kipróbáltam. Emberekkel való társalgással nincs problémám, maximum egy kicsit izgulok, de amint tétre megy a dolog (pl lányokkal való beszélgetés) teljesen kiüresedik a fejem, mintha villanás szerűen eltűnt volna minden a fejemből. Nem is volt eddig sikerem sose, és az a baj hogy minden nap azt mondom magamnak hogy nem is fog.

Kipróbáltam az edzést, hogy állítólag az majd jót fog tenni nekem, de ettől még idegesebb/lehangoltabb lettem, mivel hogy nem javított sose semmit. Egy órás biciklizés után is ugyan olyan rosszul éreztem magam mint előtte. Próbáltam kijönni a komfort zónámból, de a folyamatos bénázások/bukások (pl lányok) miatt ettől még jobban lehangolt lettem, ami azzal végződött hogy egész nap az ágyban hevertem, és sírtam magamban.

Az öngyilkosság gondolata minden nap a fejem körül kering, de még messze áll tőlem, de nem azért mert félek megtenni, de nem tehetem meg a szüleimmel, hogy itt hagyom őket.

Viszont nem telik el egy nap hogy ne kívánnám bárcsak álmomból soha többet nem kelnék fel.

Egyszerűen nem tudok mit tenni, viszonylag sok barátom van, de egyikkel sem tudok igazán beszélni erről, mivel az általános válasz hogy "jaj csak össze kell szedned magad". Minden nap nézem ahogy ők élvezik az életet, és csak általános problémákkal vannak elfoglalva, mint egyetem, vagy hogy a barátnőikkel kell most lenniük, és nem tudnak jönni sörözni.

Nem látok semmilyen kiutat, és nem tudom mit csináljak, pszichológusra egyáltalán nincs pénzem sem szüleimnek, sem nekem.

Egy teljesen életkedvét veszített húsz éves férfi.



2014. aug. 25. 00:39
 1/7 Makra Péter Endre ***** válasza:
Azt mondják, az ember pszichéje mindenre képes, még arra is, hogy elpusztítsa önmagát. Akkor viszont ennek az ellenkezője is igaz!Szeresd kicsit magad, hiszen messze az átlag fölötti intelligenciával bírsz, kicsit játszd el a "rejtett éned". Változtass a külsődön, szokásaidon, érdeklődési körödön. Ugyanannyi lány van, aki a Te bénázásnak hitt problémáiddal küsködik, adj esélyt magadnak. Bénázni is! Ha három lányt meghívsz egy hamburgerre, már van egy csajod - ha ötöt, egyikbe beleszeretsz és Ő viszont. Ez egy kudarcos műfaj. Fel a fejjel!
2014. aug. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nemhogy pszichológus nélkül nincs erre semmi esélyed, de valódi mély depresszióra már pszichiáter kell. A pszichológus kevés.
2014. aug. 25. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Keress fel egy szakembert. Viszont a gyógyszeres kezelésről azt hallottam, az a lejtő kezdete. Nem ajánlott rászokni.
2014. aug. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Találj valami elfoglaltságot, nekem úgy tűnik, nem tudsz mit kezdeni magaddal. Túl sok időd van agyalni.
2014. aug. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Próbálom magam mindig lekötni gépezéssel, vagy haverokkal, esetleg valami kreatív foglalkozással, de akkor is úgy érzem mintha ott se lennék
2014. aug. 25. 16:07
 6/7 anonim ***** válasza:

A helyi kórházakban nem kell fizetni a pszichológusnak.

Vagy ha faluban laksz,akkor a hozzád eső legközelebbi városba menj. Ott is ingyenes.

A baj pusztán(szeintem) az,hogy nem vagy megelégedve magaddal, 0 önbizalom. Nincs semmi ami lekötne ,lefoglalna olyan szinten,hogy azt mond -Ezért érdemes élni!

Keresned kell ilyen dolgot-/kat! Muszáj.

Különben sosem leszel rendben.

És legelőször a saját lelkedet tedd rendbe,csak magaddal törődj! Szeresd magad! Ez a legfontosabb.

És akkor is menj társaságba ha nem akaródzik!

2014. aug. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Emlékszem 2 évig én is mély depresszióban szenvedtem, melyet már most küzdök le. Nem volt kellemes, mert rengeteg testi tünete is volt. 23 évesen. Emlékszem mondogatták nekem a bölcsességeket, hogy így meg úgy élvezzem a jelent, ne a múlton rágódjak, de nemhogy segített ez , még jobban elzárkóztam az emberektől. Pedig amúgy mindenem megvolt. Család, anyagi háttér, emlékek, stb. Mégsem tudtam élvezni, sőt szenvedtem a testi tünetek miatt. A tényleges, hozzáálásokat felsoroló segítségeket eltaszítottam magamtól.

Kisebb fokozatokban kezdtem el felépíteni önmagamat, vettem papírt, tollat, és minden addigi érzésemet, ami eszembe jutott, leírtam. Természetesen otthon küzdöttem le ezt az egész depressziót, szüleim nemigen vették tudomásul, hogy ez komoly lenne, és állandóan kritizáltak. Többször vágták a képembe, hogy 23 éves vagyok és nem tudok semmit sem kezdeni magammal. Plusz a dologban, hogy rossz dokikat fogtam ki idáig, de ez persze nem jelenti azt, hogy a legtöbbjük rossz. A lényeg az, hogy belőttem magamnak a célt, de fokozatosan kezdtem el hinni a jó dolgokban, egyszerre nem ment volna mindenben hinnem, sőt a kezdetekben ellenkeztem hinni egyáltalán valamiben. Ezért kezdtem el kevesebbet, hogy a lényegi alapdolgok leülepedjenek idővel, aztán a következő pár dolgokon rágódtam, és így tovább. Bár voltam dokinál, a legtöbbjük nem tudott segíteni rajtam, így önerőmből jutottam ki a legtöbb rosszból. Neten keresgettem videókat, amelyek ebben a témában foglalkoztak, ha tudsz interneten kutatni én ezeket ajánlom. Sok tünetet elmagyaráznak benne. https://www.youtube.com/watch?v=ZqZux7UNVT0

https://www.youtube.com/watch?v=R1ozZaQ9STM

2015. ápr. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!