Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kérem segítsen valaki! Nagyon...

Kérem segítsen valaki! Nagyon kérem én már belepusztulok ebbe! Mit tegyek hogy enyhítsek a szenvedésemen?

Figyelt kérdés
Középsuliba járok, most leszek 10.-es. Már nagyon nem bírom az osztályban! :( Nem tudom miért de én folyton minden nap meg vagyok alázva, el vagyok nyomva ;( ;( ;( Az egész 9. Évfolyamot is nagyon nehezen bírtam már ki, rettentő depressziós voltam egész évben. Soha egy közösségből nem voltam kitagadva, csak itt ebben az osztályban aláznak meg folyton. Pedig a külsőmmel 100% hogy nincs baj, a belsőmmel meg nem értem mi bajuk van, sosem szólok be senkinek, sosem vagyok bunkó senkivel. Az is biztos hogy ezt nem azért csinálják mert én vagyok a leggyengébb láncszem, mivel én izmos szálkás testalkatú vagyok. Egy csomó nálam gyengébb van, de mégis én vagyok évekig tartó depresszióra ítélve. A tavalyi tanévben már nagyon megártott nekem ez a depresszió, a haverjaim is észrevették rajtam, kérdezgették is folyton hogy mi a bajom, de én nem bírtam nekik elmondani, túl fájdalmas volt, ha ezeket felidézem folyton könnyek szöknek a szemembe, most is nagyon sírok ;( Otthon anyám is észre vette rajtam, de neki se mondtam semmit, úgyis csak rontana a helyzeten, beszélne velük aztán vagy 6-szor jobban le lennék alázva. Anyám el is akart küldeni pszichológushoz de én ezt elleneztem így hát nem mentem. Tavaly tanév vége fele már azt hittem nem bírom tovább, nagyon nem volt már életkedvem, sokszor át is futott az agyamon hogy csak egy érvágás vagy egy ugrás és soha többé nem kell szenvednem, de ezeket a rossz ötleteket mindig gyorsan kivertem a fejemből(szerencsére). Nyáron néha eljárkáltam konditerembe, meg is látszik rajtam, pár osztálytársam mondta is hogy sokkal szélesebb lettem meg sokkal izmosabb mindenhol. Azt hittem ebben a tanévben jobb lesz a helyzet, gondoltam hátha kinövik már ezt a gyerekes dolgot hogy valakit folyton le kell a földig alázni, hogy folyton ripityára kell törni valaki lelki világát. De nagyot tévedtem. Már rögtön első nap elkezdtek pofázni sértőbbnél sértőbb dolgokat, elkezdtek csapatostól ütni, lökdösni ;( nqgyon kérem valaki segítsen, valaki adjon nekem tanácsot hogy mit tegyek, mert az előző tanévet is nagy mázli hogy túléltem, de én ebből ép elmével nem tudok kibírni mégegy évet! Én ebbe belehalok, ezt már nem bírom tovább!!! Másik suliba nem mehetek, mert amelyik szakma engem érdekel az csak ebben a suliban van itt a közelben, az ország másik felére 300 km-rel odébb meg nincs kedvem járni. Nem tudom mit tehetnék, de nagyon félek hogy mi lesz így velem, elmegyógyintézetbe kerülök-e vagy csak szimplán belehalok a depresszióba. Nagyon kérem valaki adjon nekem tanácsot!

2014. szept. 1. 21:17
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Hogy üssek le egyedül 6 embert?
2014. szept. 2. 19:39
 12/16 anonim válasza:

Több lehetőséged van:

1.Megmondod neki hogyha ilyen kur*a kemények vagytok akkor egy az egy ellen álljanak ki veled

2.Követed amíg egyedül nem lesz(akár WC vagy akár hazáig)

3.ez elég radikális,DE! Suli után szépen megkeresed az összesnek a házát,becsöngetsz hogy csókolom az xy osztálytársa vagyok tessék már kiküldeni,Amint kijön olyat lebaszol neki hogy ottmarad és sohat többet nem szól be.Na mostt ezt az összesnél meg kell csinálnod 1 nap alatt:D(persze ez kritikus mert itt lehetnek gondok mivel a szülők is otthon vannak,DE mivel ez iskolán kívűl történik kirugni nem rughatnak meg semmi...

Vagy szolj haverjaidnak hogy suli után kapjatok el pára:)

Majd nézd meg a fejét amikor ti mentek oda 6 an az egyikhez:)

2014. szept. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:
Szia! az erőszak nem minden esetben megoldás! Próbálj meg beszélni az igazgatóval egyenesen,hogy állítsa le őket!(és akkor legalább nem fognak basztatni)
2014. szept. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:

Szia!

Én azt mondom mindenképpen kérj segítséget valakítől! Szüleidet be kellene avatni és a pszichológus sem rossz ötlet. Osztályfőnököd nem vett ebből észre semmit? Ne hagyd hogy tönkretegyenek. Tudom rossz ha sokan vannak egy ellen és bár könnyű azt mondani hogy verjél meg mindenkit ez nem olyan egyszerű. Biztos abban az osztályban is van egy hangot adó aki úszítja a többieket, na őt kéne először "lenyugtatni"

2014. szept. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Igazából nálunk több hangadó is van. De nem értem mi bajuk van velem, eddig minden közösségben jól elvoltam, nem voltam rosszban nagyon senkivel sem. Most meg ez... Nem értem.
2014. szept. 5. 15:44
 16/16 anonim válasza:

Nagyon sajnalom, hogy igy kell toltened a napjaid, nagyon elszomoritott, sajnos sok mai fiatal igazan erzeketlen, nekem az segitett, hogy eljutottam odaig, hogy fontosabb a sajat eletem, mintsem ilyen ertektelen emberekkel torodni, nem lesz olcsobb a kenyer.

Pszcihologushoz szerintem siman elmehetsz, nincs benne mit szegyelni, nekem anna (igaz masban) sokat segitett, ha lyand van, hogy csak szeretnel vkivel beszelni, irj nyugodtan.


f21

u.i. remelem minnel hamarabb megoldodik minden.

2014. szept. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!