Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a folyamata egy diszkalkuli...

Mi a folyamata egy diszkalkuliás (számolászavar) vizsgálatnak? Hogyan tudok jelentkezni egy ilyenre?

Figyelt kérdés

Idén vagyok végzős középiskolás, nem szeretnék felmentést sem érettségi, sem órai osztályozás alól, viszont egyre biztosabb vagyok benne, hogy diszkalkuliám van, a különtanárom is szóvá tette már.

Évek óta rengeteget gürcölök a matekkal, fizikával, szakmai tárgyakkal (műszaki középbe járok), és az eddigi legjobb eredményem alsóhatáros négyes volt (többször síráshoz közeli állapotba tanultam magam), e fölé sosem tudtam menni, pedig napi több órát gyakorlok, szóval nem a lustaság miatt vagyok buta.

A kérdésem arra irányulna, hogy mi a folyamata egy ilyen vizsgálatnak, hogyan, hova kell jelentkezni, és miből áll a vizsgálat?


Köszönöm a válaszokat!



2014. szept. 7. 10:04
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
21%
A pszichiáter teljesen más dolgokkal foglalkozik. Maximum elküld a megfelelő helyre. Ahol 70 ezer ft a vizsgálat 18 év fölött. Akárhogy pontoznak itt egyes emberek, ez akkor is így van.
2014. szept. 8. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
67%
Szia! Ha diszkalkuliád volna, azt már 5, 6 évesen észre kellett volna, hogy vegyék. Én diszlexiás vagyok, iszonyat nehezen tanultam meg olvasni, írni, de végül csak sikerült. Balt a jobbal én is mindig keverem és ezek az "agybajok" elkísérik az embert a haláláig, nem lehet sajnos kinőni. Van egy ismerősöm, aki szintén diszkalkuliával szenved, de neki az agya már 6 évesen annyira nem vette be az alapokat matekból, hogy az édesapja azt hitte valami szellemi fogyatékoságban szenved és akkor derült ki mi a baj. Szóval nem tudom, ha neked ilyen bajod lenne biztos, hogy nem tudtál volna abba a suliba bekerülni. De ha a pontszám miatt kell papír akkor lehet megéri a 70.000 ft-ot. Az viszont biztos, hogy diszkalkuliával 4-est a büdös életben nem érnél el, akár hány napig kínlódsz! Én a diszlexiám miatt 2-szer buktam angolból és néha értem el nyelvtanból 3ast, általában 2es voltam. Tanulhattam orrvérzésig, szart nem ért. A többi tantárgy rovására ment az angollal való küszködés is. Volt papírom a diszlexiámról, de nem akartam felmentetni magam középsulikban. Egyébként ezekkel a szarokkal meg lehet mindent tanulni, csak 4-szer annyi időbe telik, mint másoknak!
2014. szept. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Tizenkettes, köszönöm hogy leírtad a tapasztalatodat. Én biztos vagyok benne, hogy valami gond van velem ilyen téren, általánosban sosem voltam hármasnál jobb, azt is csak a jóindulat szülte, de amióta középiskolában különtanárral kínlódom, megvan a négyes, de ne úgy képzeld el, hogy mindent magamtól tudok a dogákban..:) ha meg is értek valamit, legfeljebb néhány órán át bírom a fejemben tartani, aztán törlődik minden. Akárhányszor kezdek el gyakorolni valamit, az alapoktól kell kezdenem a tanulást, minden alkalommal, de pl írásban osztani-szorozni sosem tanultam meg.

Viszont valamit elvesz, valamit ad. Angolból, töriből, magyarból jó vagyok, jó memóriám van, az évszámokat napra pontosan megjegyzem ha akarom ha nem, anno verseket óra előtti 5 percben tanultam meg. Emiatt is gondolom a diszkalkuliát (nem gondolom magam súlyos esetnek, de valamilyen szintűm biztos van), mert humán tárgyakból kiemelkedő vagyok, viszont reálból a számok/betűk nekem olyanok mint európainak a kínai írásjelek.


Megtudakoltam hol intézik a településemet a vizsgálatot, kérek időpontot, és majd elmondják mi a helyzet. A pénzösszeg nem tetszik, viszont lehet hogy a jövőm múlik rajta, úgyhogy valószínűleg lesz helye a spórolt pénzemnek, ha kiderül hogy tényleg diszes vagyok-e. : )

2014. szept. 10. 15:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!