Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hiperventilációs rohamaim...

Hiperventilációs rohamaim vannak, mit tegyek hogy le legyen több roham?

Figyelt kérdés
3hónapja volt 2 hiperventillációs rohamom, korházba is kerultem az első alkalommal...utanna jott a nyar es relativ megvoltam, aztan ma megint kaptam egy 'fél' rohamot, (csaka tünetek jelentkeztek, zsibbadás, szédülés., stb..) de valahogy sikerült elkerülnöm csak nem tudom hogy hogy csinaltam, szüleimnek nem mondtam el a mai esetet mert ők rögtön vinnének a pszihologushoz ahol már emigy voltam és nem segitett semmit...mit tegyek?

2014. szept. 13. 16:04
 1/5 A kérdező kommentje:
Kérlek segítsetek...súlyos a helyzet....
2014. szept. 13. 16:53
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

Szólj a szüleidnek, és mondd meg nekik, hogy ne pszichológushoz vigyenek, hanem pszichiáterhez.


Ez komoly betegség, és ugyan jól lehet kezelni, de ahhoz szükség van arra, hogy kezelni tudják. A kezeletlen pánikrohamok (a hiperventilláció azt okoz) később pl. súlyos szívritmuszavarokat is okozhatnak.

2014. szept. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Es miben különbözik a pszihologus a pszihiátertől?
2014. szept. 13. 23:40
 4/5 anonim ***** válasza:

A pszichiáter orvos, és ért hozzá. Gyógyszert írhat. A pszichológus nem orvos, inkább megdumálna a betegséget. Gyógyszert nem írhat.

A hiperventillációt meg önuralommal kell legyűrni. Amikor érzed hogy jön a roham, onnantól lassan kell venni a levegőt, nem zilálni. Javasolt még a zacskóba való lélegzés is. Beszívod a levegőt, majd egy zacskóba fújod ki, majd onnan szívod újra, és újra. ( nem befogott zacskóval, csak lazán) Így kevesebb oxigént fogsz szívni. Ugyanis maga a feleslegesen bezihált oxigén okozza a hiperventillációt.

2014. szept. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én ugyan ebben szenvedek, március óta, már hatszor volt. Állítólag,pánikroham de nem hiszem hogy ez az lenne. Helyes légtechnikát kell alkalmazni. Ha úgy érzed hogy jön, tedd a hasadra a kezed és próbálj az orrodon jó mély levegőt venni. Ha ez nem megy,fogj egy zacskót a szádhoz és abba lélegezz. Az egész lényege az hogy az orrodon vedd a levegőt és ne a szádon.
2016. júl. 1. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!