Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Folyton szétszórt, figyelemzav...

Folyton szétszórt, figyelemzavaros és mindig késő felnőtteknek milyen munka való? Fiam figyelemzavaros

Figyelt kérdés

A fiam 19 éves és három éve ADHD-t hiperaktivitást és figyelemhiányt diagnosztizáltak nála gyermekpszichiátrián. Gyógyszert elutasította, pszichoterápia nem használt neki. Kirúgták az iskolájából a bukdácsolása és a folyamatos tanárokkal való összeütközései miatt. Végül másik iskolába került (Szkk-ba) és ott szerezte meg az érettségit. Most egy évig itthon volt de unatkozott folyamatosan. Nem találja a helyét. Dolgozni nem akar azt mondja hogy amíg eltartjuk minek törje magát??! Na most idén szeptemberben beiratkozik OKJ tanfolyamra masszőrnek. De hogyan fogja ott megállni a helyét? Ezt nem tudom végül is a szakmáját ő találta ki hogy ez akar lenni sportmasszőr de én nem tudom hogy lehetne jó szakember amilyen szeleburdi meg figyelmetlen.


Néha kilátástalannak érzem a helyzetét folyton mondom neki hogy menjen el pszichiáterhez íratni fel gyógyszert de makacs. Nem akarja hogy zombi legyen. De én meg a pörgésétől meg a drámáitól vagyok kiakadva. Nem tudom mi lesz így vele!! Már én szedek nyugtatót mert amit miatta át kellett élnem eddig az rémálom volt. Feláldozom érte az életem de nem látok semmi fejlődést, javulást.


Itthon is gondok vannak vele. Kiabál, ordítozik. Semmi se jegyez meg ha mondom neki vegyen 5 kiló krumplit tíz kilót vesz. Nem zárja be az ajtót, az ételt amit csinál leégeti. A szobájában cigizik és kiégette már az ágyát. Két testvére van mind a kettővel folyamatosan verekszik, veszekszik. Nem lehet elvinni sehová moziba, színházba mindenre ráun 20 perc alatt és jelenetet rendez. Az ujjait mozgatja folyton, nem tud megülni a széken vendégségben folyton fickározik a széken. Rokonok mondják hogy milyen jó fiam van de az csak a látszat. Ha vele laknának hát azt hiszem megőrülnének.


Na szóval a kérdésem az lenne hogy milyen szakma illik egy ilyen temperamentumú fiatalhoz?



2014. aug. 20. 16:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
38%

Ilyenhez? Semmilyen, mert semmit nem jegyez meg --> a tanfolyamon nem fog jól teljesíteni, nem köti le semmi, ez se fogja, erre is rá fog unni, ha tényleg ennyire gátlástalanul tud jeleneteket rendezni bárhol, akkor a munkahelyén is fog, és ki fogják rakni. Tehát a válaszom:semmilyen.

Ha kontrollálnátok, és végre megnevelnéd, akkor jobb lenne. Akkor már lenne esélye.

2014. aug. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
76%

Előző, a figyelemzavar (ADHS) öröklődő és nem neveléstől függő állapot. Ha nem értesz hozzá, minek kommentelsz?

Kérdező, először a testvérem is elutasította a gyógyszert (Ritalin), de aztán elkezdte szedni, és mellette a terápia és a hiányosságainak gyakorlása sokat segített. Szerintem a gyógyszer azért is jó (bár korábban én is elleneztem), mert segít neki koncentrálni, ami által végre sikerélményei lesznek az iskolában, könnyebben kijön a társaival, könnyebben nekiül házifeladatot írni, nem terelődik el a figyelme annyi felé. Szóval nem éri annyi kudarc, hogy a suliban ő rossz, otthon csak szidják, barátai cikizik. Így ha később abba is hagyják a kezelést, mivel sokkal egészségesebb önbizalommal rendelkezik, könnyebben megáll a saját lábán. Ja, és ha orvosi felügyelet mellett szedi, akkor nem okoz függőséget. Nem tudom, hogy Magyarországon felnőtteket kezelnek-e egyáltalán ADHD-vel, hogy kipróbálhatná-e most, hogy gyógyszer mellett mennyire képes koncentrálni. De érdemes lenne utána kérdezni.

2014. aug. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
28%

Ugyan kérlek kedves 2....

Ha tudnál értelmezni szöveget, rájöttél volna a csökött agyaddal, hogy arra gondoltam, hogy járjon terápiára és szedjen gyógyszert mert anélkül persze, hogy nem tud mit csinálni....de minek is magyarázom neked...

2014. aug. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
64%
Amit először írtál, az még véletlenül sem azonos a második válaszoddal, ne magyarázkodj. Lekezelően írtál a fiúról, és megoldásként "kontrollálást, megnevelést" emlegettél, mintha az egész a szülő nevelési hibája lenne. A sértegetésedről pedig inkább nem is beszélek, csak téged minősít.
2014. aug. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%

Az, hogy üvölt és nem tiszteli a szüleit és a testvéreit, az nevelés hibája...

Még én is képes voltam emberként viselkedni anno. Mert engem megneveltek. Tudom mi a különbség egy hiperaktív de nevelt gyerek és egy hiperaktív plusz neveletlen gyerek közt...

Ne te magyarázzál már nekem arról, hogy ez egy betegség, mert képzeld jól tudom. Azt is hogy milyen addig amíg nem tesz semmit ellene, és mennyivel jobb nyugodtabb békésebb mikor belátom, hogy talán jót tenne orvos segítsége.

Úgyhogy ne magyarázzál itt nekem mert semmit nem tudsz..

2014. aug. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
attól még hogy hiperaktív bármi lehet .tapasztalatból beszélek ismerek vegyészt is,fókuszálni kell megtanulni
2014. szept. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Na végül mi lett vele?
2015. márc. 4. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
19%

Megmondom: küldd el dolgozni, aztán albérletbe. Rögtön nem lesz ideje a dühkitörésekre ha a saját lábára kell állnia és nem a szüleitől kell elvárni mindent. Semmilyen szakma nem lesz jó neki,mert semmit nem fog végigcsinálni. Nem rosszindulatból írom,de talán egy építkezésre el lehetne küldeni,ott majd elfárad annyira,hogy nem lesz ideje sem a testvéreit terrorizálni,sem pedig idegesíteni másokat.

Arról nem is beszélve,hogy azt is szem előtt kellene tartani,hogy a két kisebb gyereket mennyire viseli ez meg lelkileg.

2016. máj. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Valamilyen pörgős, változatos munka kellene neki, nem pedig egy monoton, ahol egész nap egy helyben kell ülnie, állnia, vagy mindig ugyanaz történik. Olyan munkakör a jó, ahol akár egész nap mozgásban van, és az agya is mindig új ingereknek van kitéve. Az ilyen hiperaktív emberek gyakran lesznek színészek (pl. Jim Carrey is az), újságírók, vagy találnak állást tv-ben, rádióban. Sokan kreatív, alkotói munkát végeznek, v. akár politikusok lesznek. A lényeg, hogy testileg és lelkileg is változatosságot nyújtson a tevékenység. Találnia kellene valamit, amit tényleg szeret csinálni, arra általában jobban tudnak koncentrálni, és megpróbálni v.hogy azt hivatássá, tehát pénzkereső tev.-é tenni.

A rendszeres intenzív testedzés egyébként sokat segíthet, hogy kicsit nyugodtabb legyen, ez nekem bevált.

2016. máj. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Idén Februárban elhunyt a fiam. Kérlek titeket ne bántsátok.
2016. máj. 26. 21:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!