Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Segítség! Holnap húzzák a...

Segítség! Holnap húzzák a fogamat, amivel bem is lenne baj, csakhogy én RETTEGEK az injekciós tűtől. Vmi tipp?

Figyelt kérdés

Már ha rágondolok, elfog a pánik, nem tundnám a 'számba engedni'. Tudom...ez nem normális, keresnem kéne egy pszihológust, stb...de erre nekem holnap reggelig nincs időm!!! (legutóbb csak felragasztottak két harapásemelőt, de egy napig hánytam a stressz miatt)

Egyébként tejfog, nagyon fájna, ha érzéstelenítő nélkül húzná?

Aki járt/jár hasonló cipőben, tudtok vmi tippet adni, amivel előtte/utána legyőzhető a stressz?



2014. szept. 16. 16:39
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem majdnem minden tejfogamat fogorvos húzta ki, mert én meg attól féltem. Viszont soha nem kaptam injekciót. Teljesen fölösleges hiszen nincs benne ideg, úgy mint a csontfogakban. Az orvos mondta, hogy szúrni kell? Én mindig csak lidocain spray-t kaptam és bőven elég volt.
2014. szept. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem normális orvosom van. Valamit fújt rá (valami fagyasztó, gondolom, de csak, mint a dezodor, nem injekció volt, csak spré!!), majd, mintha egy beszorult kavicsot vett volna ki. Tehát, nem érezted, ahogy húzza a gyökeret, hanem mintha ott sem lett volna, csak kijött. Pár percig hagytam vérezni és csókolom. Egy hét után észre sem veszem.
2014. szept. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Második vagyok, csukd be a szemed, ha ilyennel csináltatod, mert belemegy a spré :D
2014. szept. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
17%

A "szádba engedni" max. a spermát lehet, de ezt a barátoddaé beszéld meg.


Amúgy ja, bromira fáj érzéstlenítő nélkül. Nekem három óra múlva is, mikor kiment a gyógyi, roh.dtul fájt, meg antibio nélkül még másnap is, de te tudod.

2014. szept. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
46%
Nem lehet valami jó orvosod kedves második ha fogíny lefújása helyett a szemedet találják el...
2014. szept. 16. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Van aki olyan ügyesen adja be az injekciót, hogy semmit nem érzel, különben pár másodperc és már zsibbadsz is, de kérd meg a dokit, hogy szúrás előtt fújja, vagy kenje be zsibbasztóval, ha lehet.
2014. szept. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Csukd be a szemed és észre se fogod venni, hogy mikor adja be az injekciót.
2014. szept. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
38%
Hiába csukod be a szemed, attól bizony érezni fogod a tűt. Az egész foghúzásban az volt a legrosszabb. Bloáh!
2014. szept. 16. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

4- rossz az, aki rosszra gondol;D

Egyébként nekem még egyet se húztak ki, soha, gyerekkoromban is almától/ álmomban esett ki az összes, mert hozzá se mertem érni:)

A tűktől meg csak szimplán rettegek, nem feltétlenül a fájdalomtól...

De egyébként sikerült elhalasztani délutánig....

2014. szept. 17. 15:50
 10/10 A kérdező kommentje:
Azt mondta a fogorvosom, higy nem húzza ki szuri nélkül..azt hiszi, attól félek, hogy az fáj...pedig nem...
2014. szept. 17. 15:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!