Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miert gondolok annyit a halalra?

Miert gondolok annyit a halalra?

Figyelt kérdés
Magamrol annyit, hogy 34 eves ffi vagyok. Van egy fantasztikus felesegem, nagyon jol fizeto munkam, barataim, par jopofa hobbi...szoval minden tokeletes. Mostanaban viszont azon rettegek, hogy mi lesz ha ennek vege lesz. Ha mondjuk egyszer meghal a felesegem, akit nagyon szeretek. Vagy mas aki fontos nekem...ezek a gondolatok sokszor visszajonnek, mit tehetnek ellenuk?
2014. szept. 17. 21:48
 1/3 anonim válasza:
Foglald el magad és nem lesz időd ilyenekre
2014. szept. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ne tedd! A vonzás törvénye a negatív dolgok esetében is működik. Rosszat akarsz magadnak?

Élvezd az életet és légy hálás mindenért amit kaptál a sorstól, minden pillanatért. Ha felbukkant egy-egy rossz gondolat, azonnal hessegesd el. Olyankor kell "kéznél legyen" egy jó poén, szituáció, amire lecseréljük a rosszat. Ezt nevezik a gondolatok irányításának. Az elején nehezen megy, de meg lehet tanulni, hidd el! És nem mernék tanácsot adni, ha nem saját tapasztalatból mondanám.

2014. szept. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy az emberek nem tudatosítják magukban, hogy egyszer meg fognak halni.

Kb. 9 évesen hallottam egy mondást, miszerint születésünk pillanatában már fél lábbal a sírban vagyunk.

Ez azóta, ha csak tudat alatt is, de mindig ott motoszkál a fejemben. Tisztában vagyok vele, hogy bármikor véget érhet az életem. Elüthet egy autó, hirtelen szívhalál, rák, bármi. Ugyanígy a szeretteimé is.

És mivel elfogadtam ezt a tényt, így már nem félek tőle (gyermekkoromban rettegtem a haláltól, fura kislány voltam:)

Ennek köszönhetően nagyon értékelem az életet: hogy itt lehetek ebben a testben, ilyen fejlett érzékszervekkel, és annyi csodálatos dolgot érzékelhetek magam körül nap, mint nap.

Próbálj meg te is valahogy így gondolni rá!

(Egyébként a leírásom alapján úgy tűnhet, de valójában egyáltalán nem vagyok szentimentális vagy valami new age fan. Elég racionalista típus vagyok, hosszú évek alatt sikerült ilyen szempontból értékelni az életet, és sokkal jobb így:)

22/L

2014. szept. 17. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!