Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Antidepresszánst irt fel a...

Antidepresszánst irt fel a pszichiáter, de rettegek szedni! Félek, hogy megváltozik a személyiségem, elbutit, és soha nem leszek az aki most vagyok! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Félek, hogy önkivületi állapotba kerülök tőle! Egyszóval, félek attól, hogy ha ilyen gyogyszert szedek akkor megőrülök! Szerintetek? Pánikbeteg vagyok,nagyon sokszor van rohamom,nem tudok menni sehova,vonaton,buszon,villamoson,tömegbe iszonyatosan durván gyorsan kezd el verni a szívem 150-160/perc,és erősen szorongok,menekülési kényszerem lesz,izzadok,remegek,halálfélelmem van,és mindig mentőt kell hívni,persz mire kijönnek elmúlik...Szívemet teljes körűen kivizsgálták volta 2szer szív uh,4szer volt rajtam 24h holter,2 hétig volt nálam TT EKG-ami ami egy hordozható ekg készülék,és amikor éreztem,hogy beindul a szívem akkor feltudtam venni,és telefonon át küldem az orvosnak,3szor voltam terheléses ekg-n,és szív mri viszgálaton,voltam laborba vér vizelet vizsgálaton,pajzsmirigyet is nézték,minden negatív!! Mitralis prolapsusom van de az elenyésző,olyan mintha nem is lenne! És indokolatlan sinus csomo tachycardia-azaz a szívbetegség teljes körűen ki lett zárva, indokolatlanuk ,ok nélkül pör9g a szívem állandóan,amire béta-blokkolót szedek! :/ és kevésnek bizonyul,vagy gyengének nem tudom,de nem hat.. Ezért végső elkeseredésembe,fordultam pszichiáterhez! Aki szedi,vagy szedett antidepresszáns azt nagyon-nagyon szépen megkérem írja meg nekem,hogyan viseli,milyen az élete egy ilyen gyógyszer mellett?? Élni akarom végre a ku...a életem 22 nő vagyok 2 éve szenvedek,az utóbbi egy évbe szinte sehova nem megyek,csak ha nagyon muszály!! Bulizni akarok,önfelettül,szórakozni,míg fiatal vagyok!! Dolgozni akarok,mert azt sem tudok így! És azt az iszonyat jó pasit akivel mosz ismerkedek,nem akarom elcseszni a hülye pánik baj miatt!! Segítsetek kérlek!! Köszöm!!

2014. szept. 18. 15:44
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
59%

Ja ezt kifelejtettem, hogy általában ezek a gyógyszerek az első néhány napon felerősíthetik a tüneteket, mielőtt elkezdik kifejteni a jótékony hatásukat. A Cipralex is ilyen volt, de miután megszokta a szervezetem nem volt vele gond.

3-mas voltam

2014. szept. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
16%
Többfélét is szedtem, egyiktől sem volt bajom, segítettek. Szedd, akkor jobb lesz. Ha nem szeded, csak sokkal rosszabb. Senki nem tud segíteni rajtad, ha nem fogadod el a kezelést.
2014. szept. 19. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
81%

Nos, úgy néz ki,hogy most a cipralex a sláger. Én anno úgy kezdtem, hogy felhívtam egy pszichológust, akihez pénzért jártam. Ő az első alkalom után azt mondta, hogy menjek el egy pszichiáterhez is és ajánlotta a kollégáját aki mellette rendelt.


Minden szép és jó volt. Szedtem egy Aurorix nevű szert és mellette jártam a pszichoterápiára. Ez tartott hat hónapig, csak aztán pénzügyi gondjaim lettek, így maradt a gyógyszer. Úgy már nem működöt annyira a dolog így elkezdtünk kísérletezni.


Először lecseréltük a szert Yarocenre, amitől nagyon meghíztam, aztán lett belőle a Cipralex. Nos ez utóbbitól teljesen megszűntek az érzelmeim, nem állt fel a cerka, remegtek a végtagjaim, ideges voltam és nagyon feszült, néha bőgnöm kellett és mint egy idegbeteg, úgy veszekedtem másokkal. A szedést követően fél évbe tellett, mire elmúltak a hatások. A gyógyszer közben pedig volt két sikertelen kísérletem is.


Ami biztos,hogy mindenkire más gyógyszer hat. A másik ami nagyon fontos, az az, hogy szükséges a pszichoterápia. Anélkül nem, vagy csak ideiglenesen lehet meggyógyulni.


Csak a gyógyszer egymaga még soha nem gyógyított meg senkit. Aki ezt állítja, az hazudik.

2014. szept. 22. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Jajj nagyon köszöm a sok választ nektek!! Minenkinek ment a tüld kezecske!! :) Escitil 10mg.-ot kaptam reggel egy szemet ez a ciprelex jóval olcsóbb változata sajno nagyon sajnos arra nincsen pénzem! Ma vettem reggel az első szemet,eddig semmi bajom..kop-kop,aztán 3 hét múlva kell vissza menne a pszichiáterhes,ja meg rfontit szedhetek mellet,reggel 0,5 mg est 0,5mg de azt nem szedem mindennap! Inkább amikor nagyon rosszul vagyok,és akkor reggel 1mg-ot az ugy kitart egy darabig! Nem tudom mi lesz remélem,meggyógyulok végre! Nagyon nagyon köszönöm,hogy bíztattok igazatok van!! Muszály szedni,és biztos hatni is fog! Csak pozitivan :) Köszi
2014. szept. 23. 12:09
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
en kb 5 eve vagyok panikbeteg... de szerencsere en el tudok jarni dolgozni. viszont mostmar en is be fogom szedni az antidepi tabit! ( mellette en elkezdtem jarni pszichologushoz is - ajanlom neked is )
2014. szept. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó,hogy írtál!! Nagyon erős lehetsz,hogy 5 éve vagy pnik beteg és így dolgozol,és soha nem szedtél rá semmilyen gyógyszert? Én ma vettem be a második szem anti depit,amihez irtak frontint,ami nagyon nagyon kell hozzá,mert ma olyan erős szorongás kapott el,és ilyen nagyon nagyon rossz volt a közérzetem,bevettem 1mg frontit,és tök jól lettem!! Kop-kop :) De vizsont én iszonyat éhes vagyok állandóan amiota szedem,bár nekem nem baj ha egy 5 kg feljön,csak annál több ne jöjjön,mert 170sm vagyok és 47kg :S Na sok sikert neked!! És írj,hogy ha van kedved,hogy rád,hogyan hat a gyógyi!! :)
2014. szept. 24. 13:51
 17/20 anonim ***** válasza:
31%

Pánikbeteg voltam 4 évig. Ùgy indultam neki, hogy nem akarok semmiféle gyógyszert. Aztán rájöttem, hogy ha jobban akarok lenni akkor muszáj, márpedig jobban akarok lenni. Emellett pszichoterápiára járok mint kiegészítö kezelés, fél éve lesz most.

A gyógyszer mellékhatásai az elsö pár napban amíg megszokta a szervezetem, felerösödtek, durván. Aztán visszaállt minden a normális kerékvágásba. Az antidepi általában megöli a szexuális kedvet, hát nálam az megmaradt szerencsére.

Viszont alkoholt ne igyál az elsö pár hétben, mert én a kettö kombinációjától teljesen elvesztettem az eszem, és úgy viselkedtem és éreztem magam, mint aki be van drogozva.

2014. szept. 29. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 homo ludensz ***** válasza:
48%
Most Citalopram-Zentivát szedek.A fantázianevek ne tévesszenek meg senkit mert a hatóanyag 20mg. citaloprám tablettánként. Én május -június tájékától felezem saját elhatározásomból s közben figyelem is magam meg a környezetemet is megkértem hogy jelezze ha változást észlel a viselkedésemben.Idáig nem tapasztaltam változást szerencsémre.
2014. szept. 29. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 Glauziusz Tamás válasza:
A Cipralexet általánosan jónak tartják pánikbetegségre, fokozatosan szabad csak szedni, és fokozatosan abbahagyni, de nem túl hamar. (Tudom, kicsit összefoglaló, és rövid mindez, de a nyugtalankodóknak hasznos lehet.)
2015. jan. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 homo ludensz ***** válasza:
Fentebb írtad hogy nincs pénzed a drágább változatát szedni a Cita akárminek mint írtam nem a név fontos csak a hatóanyag(citagen). A pszichológus által felírtakon nagy mérvű TB. támogatás van. A háziorvos receptjén kevéske.Mikor mellette még másokat is beszedsz nos az összeadva drága és nagyon nem tudni hogy egymást erősítik vagy sem. Ez nagyon szubjektív, hangulatfüggő.
2015. jan. 29. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!