Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kitől kérjek segítséget?

Kitől kérjek segítséget?

Figyelt kérdés
Már öt éve depressziós vagyok, nincsenek emberi kapcsolataim, mert nem szeretek emberek közelében lenni. Elzárkózok mindenkitől. A szüleim csak annyit tudnak, hogy nincsenek barátaim. Kértem már őket, hogy utaljanak be egy pszihológushoz, de azt mondják, hogy nincs rá szükségem. Nem tudják, hogy már mennyire szenvedek. Pár napja már azon gondolkozom hogy mi lehet a halál után és hogy hiányoznák-e bárkinek is. Lerontottam minden jegyemet és már semmi sem köt le. Kezdek agresszívan viselkedni, ami nem jellemző rám. Síró rohamaim vannak folyamatosan. Már az időpontokon és a módszereken jár az eszem az öngyilkossággal kapcsolatban. Elvagyok veszve. 15/L
2014. szept. 25. 19:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Fordulj az iskolai pszichológushoz, egy 15 éves lánynak nem kéne arra gondolni, hogy elveszett. Nem vesztél el, más is volt gödörben. Ki lehet mászni belőle. Fel a fejjel.
2014. szept. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Vidéki kisiskolába járok, nincs pszichológusunk.
2014. szept. 25. 19:16
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha ennyire nem törődnek veled, akkor próbálj te időpontot szerezni az orvoshoz. Addig pedig napi 1 l citromfű teát igyál meg. 1 l vízhez tegyél 3 jó evőkanálnyi citromfüvet. Lehet ettől meg is gyógyulsz.
2014. szept. 25. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A szüleim azért nem veszik figyelembe a lelki gondjaimat, mert már beteg vagyok testileg. Inkább erre koncentrálnak és nem akarnak tudomást venni még egy betegségről. Egy szülőnek szörnyű ha a gyereke testileg és lelkileg is beteg.
2014. szept. 25. 19:28
 5/8 A kérdező kommentje:
Egy vidéki pszichológus miben tudna segíteni? Gyógyszereket ír fel vagy elbeszélget velem? Több alkalom is szükséges? Mennyit kel kb. Fizetni érte?
2014. szept. 25. 19:44
 6/8 anonim ***** válasza:
Hihetetlen mennyire könnyen osztják a depressziót, és ha te, meg az összes állítólagos "depressziós" ezt olvassa, hogy jobban tennétek ha hasznossá tennétek magatokat, ha kell menjél el dolgozni, próbálj meg barátkozni. Az első ismerkedés általában mindig a jó benyomáson alapul. A depresszió tipikus az a lelki levert állapot amin csak is saját magad akaraterejével tudod gyógyítani, hisz tudom én is az voltam, és nem mentem vele orvoshoz, megtanultam hogy az életben mindig vannak újabbnál újabb dolgok amik csak ránk várnak. A lényeg hogy mindig legyen koncepció, és akkor könnyen lehet hogy helyre rázódsz, mindennek pozitívan állj hozzá. A mai világban nem a kényelemtől kellene depressziósak legyünk, hanem a sárga csekkektől amit nem tudunk hogy hogyan fizetünk be ha nincs miből. Nem tudom hova fog fejlődni ez a világ.
2014. szept. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Szerintem ne magadból indulj ki. Nem ismered az életem és nem tudod, hogy mik történtek velem. Sok mindent átéltem a koromhoz képest és nem a kényelemtől lettem ilyen.
2014. szept. 25. 20:02
 8/8 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező.

Az írásodat olvasva, nem vagy te annyira elveszett gyerek, még ha úgy érzed is. Sztem egy barátnő segíthetne rajtad. Nézz körül nem találnál e magadnak egyet. Ha van kedved, írd le a bánatodat, hátha kitalálunk ellene valamit.

2014. szept. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!