Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichológus kérdés, hogyan...

Pszichológus kérdés, hogyan kérjek segítséget? (többi lent)

Figyelt kérdés
Lassan több mint egy éve szenvedek, az okát nem szeretném itt megosztani, elég személyes, és még mind a mai napig kísérti a mindennapjaim. Már többen mondták hogy menjek el pszichológushoz, de nem akartam, féltem segítséget kérni, viszont a ma estém után már én is úgy érzem nincs más megoldás. Saját keresetem nincs, amiből tudnám fizetni, anyukámnak pedig nem akarom elmondani, nagyon rossz a kapcsolatunk, nem ért meg egyáltalán, 5 percet nem tudunk úgy beszélni, hogy ne torkolljon veszekedésbe, és tudom, hogy ha mondanám neki, hogy vigyen el pszichológushoz valószínű kinevetne, és azt mondaná mondjam el neki mi bajom, de én neki nem akarom. Hogyan tudnék így mégis segítséget kapni? 18/L

2014. aug. 8. 11:38
 1/1 anonim ***** válasza:

Először is, vannak MÁV rendelők és SZTK-k, amelyek - ha zöld a TB-d és remélem, hogy az - ingyen ellátnak.


Itt most a pszichiáterre gondolok. A pszichiáter és a pszichológus között az az egyetlen különbség, hogy a pszichiáter írhat fel gyógyszereket, de ugyanolyan, mint egy pszichológus. Ezért is ajánlom, hogy felkeress egy pszichiátert, valamelyik kórházban, SZTK-ban, MÁV rendelőben mert ott ingyen ellátnak, ha zöld a TB-d és még fizetned sem kell, sőt egyedül elmehetsz, nem kell róla tudnia senkinek sem. A kórházban, SZTK-ban vagy a MÁV rendelőben, amelyik van a közeledben vagy amelyikhez el tudsz menni, a betegfelvételinél vagy az információs pultnál tájékozódj hogy van-e klinikai pszichiáter akivel beszélgethetnél-e ott, igyenes-e, stb.

2014. aug. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!