Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ennyire gyáva lennék vagy...

Ennyire gyáva lennék vagy tényleg valami fóbiám van?

Figyelt kérdés
Most lettem egyetemista, már eltelt egy hónap az egyetemből, de mindennap sírva jövök haza. Úgy érzem, az ott levők utálnak engem. A csoporttársaim már összeismerkedtek én meg tőlük messze álldogálok, úgy érzem, hogy rólam beszélnek, hogy milyen béna vagyok. Az egyik csoporttársam arra lakik amerre én, megpróbáltam barátkozni vele egyik reggel, beszélgettünk, de másnap már nem arra jött mint eddig és a suliba se jött oda, vagy szólt volna hozzám. ANnyira idiótának és bénának érzem magam. Mikor egyik órán beültem közéjük, folyton kirázott a hideg, mert biztos, hogy engem néztek és röhögtek rajtam.

2014. okt. 3. 10:45
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Klasszikus szociális fóbia, amikor kényszerképzeteid vannak arról, hogy mások(idegenek) biztosan csak téged néznek és rajtad gúnyolódnak. Elég gyakori dolog ez, pszichológus vagy pszichoterápia segíthet ezen, de megpróbálhatod saját magad is kezelni azzal, hogy kényszeríted magad a társaságba járásra, nem állsz messze tőlük. Hidd el, nem nevetnek ki és semmi bajuk nincsen veled, egyszerűen csak nem lehet mit kezdeni valakivel, aki nem megy oda a társasághoz. Ne várd hogy odamenjenek, tedd azt amit a csoporttárssal tettél: próbálj barátkozni, hozzászólni a témához, törd meg a jeget szimpla kérdésekkel az iskolát illetően, aztán onnan jön a többi.
2014. okt. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem az lenne a jó, ha sokféle társaságba elkezdenél járni, és akkor tudnád "kötetlenül" gyakorolni a beilleszekdést, mert úgy lennél vele, hogy mivel úgyis csak hobbiból jársz velük, ha nem jön össze, akkor nem jársz tovább. Kezdj el sportolni, filmklubba járni, stb., és akkor ott próbálkozz barátokat szerezni. És mivel ott nem fog nyomasztani a dolog kötelező jellege, könnyebben fog menni. Remélem segítettem.
2014. okt. 6. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!