Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szociális fóbia. Mihez kezdjek...

Szociális fóbia. Mihez kezdjek így az életemmel?

Figyelt kérdés

23éves lány vagyok.Teljesen megkeseriti az életemet.a

Ha valamit más előtt kell csinálnom,rosszul leszek.

Főiskolán ha szóbeli vizsgám volt,alig tudtam elmenni,mert előtte végig hánytam ,ment a hasam,nem tudtam éjszaka aludni

Mire eljutottam a vizsgára mindig nagyon rosszul néztem ki, falfehér voltam,a tanárok megijedtek, mikor megláttak, féltek,hogy összeesek.(rögtön leültettek, vizet hoztak, nagyon kellemetlen volt)Nem az volt a baj,hogy nem tudtam az anyagot,mert 5ös tanuló voltam. Egyszerűen ha érzem,hogy figyelnek az emberek, rosszul leszek,bepánikolok.Folyamatosan félek,hogy megaláznak, beégek és,biztos azt gondolják rólam,milyen szerencsétlen és béna vagyok.Ezt tudom honnan ered,úgyis a szüleim egész életemben ezt mondogatták nekem.Hogy milyen ügyetlen,béna vagyok és úgyse viszem semmire.Annak is érzem magam,az önbizalmam 0.

A legnagyobb gondom most az álláskereséssel van. Már,több mint egy éve végeztem a főiskolával,de nem tudok állást találni.Voltam pár interjún,hát katasztrófa volt az egész.Előtte pár nappal mindig jött a szokásos gyomorideg, állandó hányás,remegés,mire eljutok odáig pocsékul nézek ki,igyekszem odatenni magam ahogy tudom,de kb. semmit se fogok fel abból amit mondanak nekem,valamit mindig elrontok.

Most a barátommal élek, ő tart el,ami kellemetlen nagyon,ő türelmes,látja,hogy miket élek át,milyen állapotba kerülök.Ráadásul úgy érzem folyton romlik az állapotom. Már a boltba se tudok elmenni egyedül,hivatalos dolgokat is alig tudok elintézni,társaságba menni.Ott is úgy érzem figyelnek,és biztos kinevetnek. Alig mozdulok ki itthonról.De ez nem élet így és szeretnék kilábalni belőle,normális életet élni. Viszont nem szeretném,hogy gyógyszerrel tömjenek.Vagy nincs más megoldás? Vannak itt olyanok akik ezzel küzdöttek vagy küzdenek? Szívesen fogadok bármilyen ötletet,vagy leveleznék.Bocsi,hogy hosszú lett.



2014. okt. 7. 13:21
 1/3 anonim ***** válasza:
66%
Ez a "gyogyszerrel való tömés" ostobaság. Menj el nyugodtan pszichiáterhez, és fogadd el a gyógyszert amit felír neked. Tulajdonképpen nem a félelmeidet fogja a gyógyszer elmulasztani, hanem segít termelni a szervezetedben bizonyos anyagot, aminek a termelése valami ( stressz?) miatt leállt. Tkp ennek a hiánya okozza az általad leírt tüneteket. Minden híresztelés ellenére nem hízlal, ha csak te magad nem hizlalod magadat. Nincsenek tippek, és trükkök a betegséged meggyógyítására. A gyógyszer van, ami ráadásul kezdetben nem is olyan jó. Sőt. De ha gyógyulni akarsz, belevágsz. Ha nem, a magad baja. Írhatsz is, ha lenne kérdésed...
2014. okt. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A szociális fóbiának egyetlen hatékony kezelési módszere van, amelytől gyógyulást remélhetsz, a hipnobehaviorista technika.

A hangulatjavító, a nyugtató, nem gyógyszer, csupán orvosság, még senki sem gyógyult meg tőlük. Jó esetben elfedik a tüneteket.

Fóbia esetében az antidepresszáns hatástalan, mert nem a hírmolekula rendszerrel van baj, hanem pszichés traumák hatásai jelennek meg.

2014. okt. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Mindenképpen pszichiátert kéne felkeresned a problémáddal. Ne félj a gyógyszertől, nem fognak agyon gyógyszerezni, de mindenképp egy magán orvost keress fel, aki pszichoterápiával is foglalkozik és heti, kétheti rendszerességgel kéne látogatnod. Valamilyen pszichoterápiával és megfelelő gyógyszeres kezeléssel (valamilyen SSRI-t fognak ajánlani valószínűleg) jelentős javulást érhetsz el.

Nem igaz, hogy a gyógyszerek nem alkalmasak a fóbiák tüneteinek enyhítésére, megszüntetésére. Enyhítik a szorongást, ezáltal könnyebben, nyitottabban tudsz mozogni, kommunikálni és eredményesebb mellette a pszichoterápia is.

2014. okt. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!