Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikroham ébredést követően,...

Pánikroham ébredést követően, nem közvetlen arra kelek, hanem 5 perc után tör rám. Nektek is van hasonlò? Lehet valamit tenni ellene?

Figyelt kérdés
2014. okt. 12. 12:22
1 2
 1/12 anonim válasza:
26%

Hú, nekem is 2 napja volt... Rettentő rossz.

Hozzám majdnem a mentőt kellett kihívni,majdnem megfulladtam.

"Lehet valamit tenni ellene?" Igen, lehet! Orvost kell azonnal hívni, mert bele is lehet halni! Nagyon veszélyes!

2014. okt. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nem fulladsz meg, csak azt hiszed....

Mély levegőt kell venni, lassan, orron be szájon ki, és megnyugodni.

2014. okt. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
Második válaszoló, én majdnem megfulladtam. nekem légzési problémáim is vannak, asztmás vagyok. Ahogy rámnézett a doktornő, rögtön menőt askart hívni, úgy fulldokoltam.
2014. okt. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Akkor nem pánik roham miatt fuldokoltál...
2014. okt. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan..attól hogy neked asztmád van még nem kell minden pánikrohamhoz mentőst hívni. Mert ha az asztmád miatt fulladozol, vagy azt hiszed, hogy amiatt és közben csak pánikroham akkor érthető, mivel nem lehet tudni. De ha valakinek nincs ilyen baja, akkor elég megnyugodni és tudatosan levegőt venni.
2014. okt. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nekem nem ilyen jellegu, a reggeli olyan szokasos szorongas, emelett teljes kilatastalansag erzese, h sosem lesz ennek vege. Nem akarok kimenni emberek koze, ilyenkor radepizek arra, h milyen eletkepten is vagyok, h fogok en barmit is csinaln igy a jovoben. Most orakra is nehez bejarnom:/.
2014. okt. 12. 14:06
 7/12 anonim ***** válasza:
Igen, velem is így volt nem csak ébredés után, napjában többször is. Egy szakember nagyon sokat segítene neked is.
2014. okt. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Jarok SZtK-ba pszichiaterhez, gyogyszert is szedek, de valahogy az utobbi idoben megint nagyon kitort rajtam.
2014. okt. 12. 14:40
 9/12 anonim válasza:
Nekem azért ennyire nem durva, nem minden napos szinten jön elő, hanem alkalmanként.
2014. okt. 12. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha a gyógyszer szedése közben előjön a pánikroham, akkor valszeg rossz a gyógyszered, vagy kevés. A légvételnél a legrosszabb, amikor elengeded magad, és zihálni kezdesz. Ahogy előbb is leírták: nyugtasd meg magad. A pánik nem halálos, és csak lassan vegyed a levegőt. Ha kell, akkor zacskóba lélegezz. A túl sok bevitt oxigén fokozza a rohamot.
2014. okt. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!