Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen betegségre utalhat ha...

Milyen betegségre utalhat ha az álom és a valóság kezd összefolyni?

Figyelt kérdés
Minden nap álmodok, és mindig emlékszem az álmaimra, de mostanában ébren nem mindig hiszem el, hogy ébren vagyok. Van hogy beszélnek hozzám, és hallom amit mondanak, de olyan távolinak tűnik. Úgy érzem, mintha ott sem lennék.
2010. jan. 24. 00:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
nem vagy te túlzottan kialvatlan? Én az vagyok/voltam.. csak nálam úgy ütött be,hogy hallottam h beszélnek hozzám, csak nem volt erőm válaszolni..
2010. jan. 24. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Néha szoktam keverni.Azt hiszem,hogy amit álmodtam,az tényleg meg is történt.Van olyan dolog,amit nem tudok,hogy álmodtam vagy megtörtént???
2010. jan. 24. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Az alvásom változó. Van, hogy napokig nem alszom, máskor pedig napi 12-16 órát is simán végig alszom. Az is folyamatosan változik, hogy mikor alszom. Bár leginkább nappal szoktam, mert éjjel nem tudom kialudni magam.
2010. jan. 24. 01:07
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Hú, ez durva. Néha én is úgy vagyok, mint a 2. válaszoló.:S


Te miért alszol ilyen össze-vissza? Ez biztos nem tesz jót.:S

2010. jan. 24. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Szerintem pszichés gondok állhatnak a háttérben. A túlalvás (napi 10-12 vagy akár több óra alvás) is okozhat ilyen gondokat. Ugyanígy a kialvatlanság is.

A (sok) nappali alvás nem jó. Nem elég pihentető, az éjszakai ébrenlét nappali alvással kombinálva pedig akár mentális zavarokat is okozhat. Ráadásul, ha nappal kialszod magad, lőttek az éjszakai alvásnak. Alvásproblémákkal célszerű orvoshoz fordulni, mert mindenre kihatással van, és az alvászavar tünete lehet egyes betegségeknek is (pl. depresszió).

Hány órát alszol naponta összesen?

2010. jan. 24. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Ja, most látom,hogy írtad: akár 16 órát is. Ez nagyon nincs rendben! Aki ennyit alszik, többek között azért teszi, mert motiválatlan, tehát nem látja értelmét annak,hogy felkeljen. Ez depresszióra utal, amely gyógyítható. Keress fel egy pszichiátert! Esetleg megpróbálkozhatsz orbáncfű-kivonat szedésével (pl.Remotiv). Az orbáncfű természetes antidepresszáns, az emberek többségénél hatásos.
2010. jan. 24. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igazából tudom, hogy vannak más mentális problémáim is, már évek óta. Többször is beutalt már az orvos pszichiáterhez, de sosem mentem el. Amikor jól vagyok nem érzem szükségesnek elmennem, amikor pedig kevésbé vagyok jól, akkor nem tudok elmenni.
2010. jan. 24. 08:21
 8/17 A kérdező kommentje:
A Remotivot mindenképp kipróbálom majd.
2010. jan. 24. 08:30
 9/17 anonim ***** válasza:
35%
Morpheusék most emelnek ki a mátrixból...:)
2010. jan. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Helyes. Szedd a tájékoztatónak megfelelően és ügyelj a mellékhatásokra! [link]
2010. jan. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!