Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha valaki (valószínűleg)...

Ha valaki (valószínűleg) borderline személyiség, lehetséges-e akarata ellenér pszichiátriai kezelés alá vonni?

Figyelt kérdés
Mostohaapám eléggé kétszínű, hazug, szeszélyes és agresszív személy. A család háta mögött állandóan fenyegetőzik, hogy kinyír mindenkit ( azt hiszi senki nem hallja ha magában beszél). Mindenkit elhord mindennek, állandóan káromkodik.

2014. okt. 16. 11:41
 1/5 anonim válasza:
100%

1. Apád viselkedése nem feltételez Borderline személyiséget.


2. Nem olyan egyszerű valakit akarata ellenére pszichiátriai kezelés alá vonni


3. Az ugató kutya ritkán harap. Az ilyen típusú személyeknél, mint amilyen apád is, leggyakrabban annál a pontnál megáll a dolog, hogy egész nap káromkodik és jár a szája - de tettlegességig ritkán fajul a dolog. Azért maradj résen és figyelj rá, hogy mit csinál.

2014. okt. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Semmiképpen.
2014. okt. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Igenis lehetséges.

Pszichiátriai osztályra akarata ellenére is beutalhatnak, bent tarthatnak valakit, ha az állapota miatt súlyosan ön, vagy közveszélyes..

Persze ehhez kéne lássa orvos...

2015. jan. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Elsőnek és harmadiknak is igaza van. Elrendelhetik a kötelező pszichiátriai kezelést, elvihetik, jogszerűen benntarthatják. Ne akard diagnosztizálni őt, mert ez még egyáltalán nem borderline személyiség. Az emberi személyiség enyhén szólva összetettebb annál, mint amit az itt-ott olvasható írások alapján gondolna egy nem szakmabeli... Még ha a netes cikkben olvasható 20 tünetből 19 rá is illik, akkor sem biztos, hogy az a baja, amit leírtak.
2016. ápr. 13. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem borderline személyiségzavarom van és eddig csak kötelező formában voltam ott. Amikor el akartam menni, akkor egyszer simán kisétáltam a kórházból, mintha ez lenne a legtermészetesebb dolog a világon. Amikor pedig állandóan mondtam, hogy haza szeretnék menni, akkor pedig bírói szemle lett belőle.
2016. aug. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!