Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetséges hogy skizofrén vagyok?

Lehetséges hogy skizofrén vagyok?

Figyelt kérdés

Körülbelül egy hónapja kezdtem nagyon megváltozni.Elkezdtem máshogy gondolkodni meg mindent máshogy csinálni.Jó,ez furcsán hangozhat,de igaz.Szerettem volna utána nézni hogy mi lehet,ezért próbáltam rákeresni a neten a tüneteim alapján.A skizofréniát dobta ki.Elolvastam a tüneteket,és akkor kezdtem gyanakodni,mert a mondottak kb 70-80% igaz volt rám.Mint például:eltompult érzelmek,nem megfelelő érzelmek(nevetés,miközben valami rémisztőt mondanak),logikátlan gondolatok,(volt olyan hogy egyik nap elkezdtem mondani a véleményem,aminek semmi értelme nem volt,és másnapra ez már eszembe nem jutott volna olyat mondani),és néha mintha gyerek sírást hallanék,pedig az lehetetlen mert nincs gyerek a háznál.

És most nem tudom hogy ezzel orvoshoz kéne hogy forduljak e,mert ezt elvileg nekem nem kéne hogy észrevegyem magamom.Lehetséges hogy csak beképzelem magamnak a betegséget?Mégsem állíthatok be az orvoshoz azzal hogy szerintem skizofrén vagyok.Mit tegyek?



2014. nov. 1. 11:57
 1/2 anonim ***** válasza:
48%
Ha az lennél nem hiszem hogy észrevennéd, valószínűleg csak bemeséled magadnak. Nem lehet hogy egyszerűen csak depressziós vagy? Vannak barátaid? Jársz közösségbe?
2014. nov. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Menj el egy pszichiáterhez és érdeklődj a lehetőségekről, hogy milyen tesztek vannak, pl az egyik a szondi teszt.Mondd meg hogy szeretnél tesztet csináltatni, amiből kiderül hogy milyen személyiség vagy.Lehet hogy bebeszéled magadnak, de előre így állítani hogy skizofrén vagy, nem szabad.Hiteles orvosnak kell ezt megállapítania.Beszélj a problémádról, és kérdezz a tesztekről.
2014. nov. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!