Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 20 kgt felszedtem 5 honap...

20 kgt felszedtem 5 honap alatt. Miert lehet ez? Sos

Figyelt kérdés

Regen 103 kg voltam.lefogytam 69re kemeny munkaval,sport,dieta.(8 honap alatt. Ahogy elkezdodott a nyar csokkent az aktivitasom es idonkent azert rendes adagokat ettem,sokat nasiztubk a baratommal,tehat par+ kgt megertenek,mert feljohetett de 20 az azert nem semmi..most voltam egyebkent ver,vizelet vizsgalaton egyeb okok miatt,de semmit se talaltak.Es sajnos vannak szorongasos,depresszios problemaim,regebben pesig kenyszeresen ettem de miutan lefogytam ez elmult szinte..most viszont nehez idoszakban vagyok es megint nagyon eros kenyszert erzek hogy egyek,nasizzak,mert megnyugtat es boldogga tesz..ugyanakkor tudom hogy ez nem normalis es vegtelenul szomoru vagyok most hogy 89 kgt mutat a merleg mikor majusban meg 69 voltam. Hogyan gyozzem le szerintetek ujra ezt a kenyszeres erzelmi evest? Valamint szerintetek lehet ennyit felszedni siman nasizas miatt ennyi ido alatt? 20kg rengeteg...vagy csinaltassak valami vizsgalatot?

Elore is koszonom a valaszokat. 17/L 😔


2014. nov. 3. 09:13
 1/4 A kérdező kommentje:
Egyebkent tudom hogy a 69 is soknak hangzik,de 178 cm magas vagyok!:)
2014. nov. 3. 09:15
 2/4 anonim válasza:
Először is gratulálok a fogyáshoz. Biztos vagyok benne, hogy rengeteg munkád volt vele. Nem vagyok orvos, de azt javaslom, hogy vizsgáltasd meg a pajzsmirigyedet, hogy esetleg nincs e rendellenesség. De csináltathatsz vérképet a hormonszintekhez. Ha nincs semmilyen szervi rendellenesség, akkor lehet lelki eredetű is. Egy pszihológus tudna ebben segíteni.
2014. nov. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Saját tapasztalatból írom, hogy könnyen ellehet ám hízni nasizással pár hónap alatt, főleg, ha mellette alig mozog az ember. Észre sem veszed és felmegy simán annyi. Lehet az pajzsmirigy probléma is, de lehet az, hogy egyszerűen csak hízásra hajlamos vagy és jobban oda kéne figyelni az evésre meg a testmozgásra. Hajlamos vagyok én is a hízásra. Édesanyám halála után én is vagy 15 kilót szedtem fel jó pár hónap alatt, mert evésbe menekültem és keveset mozogtam.


Én úgy tudom, bár lehet rosszul, de úgy tudom, hogy a pajzsmirigy problémával nem lehet lefogyni. Nekem van 2 ismerősöm is, gyógyszer mellett is kövérek. Tehát ha te le tudtál fogyni, szerintem nem szervi oka van az elhízásnak. Persze ez csak az én véleményem.


Lelki problémából kifolyólag is lehet hízni, ilyenről is olvastam.

2014. nov. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Bár nem a témához tartozik, de a pajzsmirigy alulműködés hízást, a túlműködés fogyást okoz. Annak ellenére, hogy ez ellentmondásos. Az erre felírt gyógyszereknem befolyásolják az esetleges túlsúly, viszont akinél túlműködik annál hízást okoz.


Visszakanyarodva a témához: Nem tudom mennyi időd és pénzed van. Érdemes a diétát méregtelenítéssel kezdeni. (Erre számos termék létezik.)

És mozogj! (Én evezőpadot használok,mert sokmindent megmozgat:) )

Ha mást nem is, legalább naponta sétálj egy nagyot, ez jó a közérzetnek is. És tölts sokidőt a friss levegőn.

2014. nov. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!