Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nekem van valami komolyabb...

Nekem van valami komolyabb problémán (avagy én vagyok túl érzékeny) vagy mások is így érzik magukat az adott szituációban csak nem mutatják?

Figyelt kérdés

Egészségügyi/elsősegély tanfolyamra járok (2 alkalommal kellett csak menni szerencsére) - jogosítvány megszerzése miatt - és azt kell mondjam rémes volt. Az egész dolog amikről tanultunk borzalmas volt hallgatni, a képes még rémesebbek voltak (igaz csak illuztrációk meg rajzok) - de rám nagyon durva hatással van már az is ha csak olvasgatok erről, nem hogy lássam vagy én magam legyek ott... Érzem hogy a valóságban nem tudnám megtenni - hiába mondja az oktató hogy "a valóságban nem tűnne fel hogy milyn durva" - de ahogy a könyv is írja "nagy idegfeszültéssel jár" vagyis magamat ismerve sokkos állapotba kerülök, elájulok vagy őrjöngve elrohanok minél messzebb és nagyjából később belehalok az önvádaskodásba, mert tudom mit kellene csinálni de a félelem és a saját bénaságom tudata + stressz legyőzne.


Amit érzek mikor ezekről van szó: "szívbe markoló" (szó szerint) rossz érzés, hideget belülről - fázom mindegy milyen idő van, valami rémes érzést a vesém a heréim közt (mellékvese...? Talán az van ott), remegés, sírás közeli állapot, a jobb felkaromon egy bizonyos ponton szúrós-nyomós érzés. A többieken viszont semmi nem látszik magabiztosak, páran poénkodnak(!!!), néhányan özömbösek... Azzal tisztában vagyok hogy én inkább vagyok érzelemvezérelte ember (INFP/INFJ személyistípus), önbizalomhiány, stressz alatti összeroppanós fajtából.


Egy szó mint száz: Én vagyok egy "gyík" "nyúl" "féreg" vagy mások is ezt érzik csak jól leplezik?


(2x/F)



#stressz #INFJ #INFP #önvád #Quixote #gyáva nyúl #cserben hagyni másokat #képtelen vagyok rá
2014. nov. 3. 15:39
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia! :)

Biztosan érzékenyebb vagy, mint a többiek, de ez nem feltétlenül baj.

Ne írd le magad előre, nem tudhatod hogyan reagálnál egy ilyen helyzetben(bár remélem sohasem kell használnod az említett tanfolyamon tanultakat!). Az adrenalin nagyon megváltoztathat, és mivel ennyire érzékeny vagy, biztos, hogy akarsz majd segíteni és fogsz is! Kétlem, hogy elfutnál majd. Ne legyél kishitű! :)

2014. nov. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!