Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Öngyilkosságall kapcsolatos...

Öngyilkosságall kapcsolatos gondolataim vannak. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Úgy látom hogy nincs értelme az életemnek. Pszichológushoz nem megyek mert képtelen lennék megnyilni. Tegyek valamit vagy majd elmúlik? Elfog múlni?

17L


2014. nov. 12. 16:26
 1/6 anonim ***** válasza:
73%
nem fog elmúlni pszichiáterhez menjél amíg még nem késő!!!
2014. nov. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Öngyilkosságon ne gondolkodj, nem segít.

Beszéld meg és keressetek megoldás a problémékra (mert nyilván nem ok nélkül gondolkozol ilyenen) egy megértő barátnőddel.

Ha nem segít jöhet az orvos, de akarnod kell változni jó irányba.

2014. nov. 12. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Szerinted megoldás az öngyilkosság?

Az elején azt hiszed, hogy jó dolog, majd rájössz, hogy van egy csomó dolog amit még nem próbáltál ki és máris nem akarsz meghalni.

Eddig két nagyon jó ismerősöm lett öngyilkos, az egyik ma délután. Hidd el ez nem egy megoldás, neked lehet, hogy igen, de gondolj bele, biztos van valaki aki szeret és hiányoznál neki. Hidd el amit magad után hagynál, az sokkal rosszabb lenne, mint az életed.

És szerintem nem, nem fog elmúlni. Nekem kb. 2 éve van/volt ilyen érzésem, elküldtek pszichológushoz (mondjuk eredetileg depresszió miatt), és ott tudtam meg, hogy ez tulajdonképpen egy segítségkiáltás. Én elhiszem, hogy nem mindenkinek van mesébe illő élete, de annyira mégsem lehet rossz, hogy csak ez legyen a megoldás.

De amúgy meg az aki öngyilkosságot követ el, az semmi jelét nem mutatja. Egyszer csak hirtelen megtörténik és nincsen semmi előjel, vagy ok.


De szerintem, ha ilyen bajod van akkor találj valakit akiben megbízol(lehetőleg barát) és beszéld ki magadból, amit érzel. Hidd el, ha az első mondatot kimondtad utána már magától jön az egész. Ha kibeszéled magadból akkor sokkal jobb lesz(szerintem), legalábbis nálam ez vált be.

2014. nov. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a választ és a jó tanácsokat! Igazatok van. :)
2014. nov. 14. 22:49
 5/6 anonim válasza:
probáj másra gondolnni és probáj ki valami ujat :)
2016. okt. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is ma akartam elkövetni. Csak úgy mászol ki ebből, ha olyannal tudod megbeszélni, aki megért. Jól írták az előttem szólók.
2023. jún. 8. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!