Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tényleg szociális fóbiás...

Tényleg szociális fóbiás vagyok? Ha igen, mit ajánlotok, hogyan kezeljem?

Figyelt kérdés

Olvasgattam a szociális fóbiáról és a tünetei igazak rám. Nagyon megrémültem. Szóval nincsenek nagyon barátaim. Az osztálytársaimmal megvagyok, de valahogy mégse. Nem megyek velük sehova. Valamiért nem érdeklem őket, ők sem engem. Tapasztaltam, hogy csak arra vagyok jó nekik, hogy adjak a kajából, meg lesúgjam nekik a dogákat. Az egyetlen jó barátaim az unokatesóim. Két lány, ikrek. Ők kedvesek. Nagyon csendes vagyok, de tényleg. Annnyira képtelen vagyok megnyílni mások előtt, hogy szerintem még a saját szüleim sem ismernek teljesen. Nagyon feszültté tesz, ha idegenek vannak a közelemben. Már annyira hozzászoktam a magányhoz, hogy el tudom viselni. Szeretek rajzolni, süthetőgyurmázni. Fellépések előtt, izzadok, elvörösödök, hányingerem van. Fáj a hasam is. A színpadon töltött időt végigidegeskedem. Nem tudom lenyugtatni magam. Ugyanez az ellenőrzők és dogák kiosztásakor. Félek, hogy rossz lett, és megszégyenülök. Szintén, ha felelnem kell, reszketek, izzadok. Gyomoridegem is van, azt elég jól leküldöttem.

Elnézést,egy picit hosszú lett. Mai napom el lett rontva ennek a betegségnek a megismerésétől. :((



2014. nov. 12. 22:17
 1/10 A kérdező kommentje:
Van valami természetes gyógymód?
2014. nov. 12. 22:18
 2/10 anonim ***** válasza:

Hasonló helyzetben vagyok.

Én is gyógyszer és orvos nélkül küzdök ellene, tudatosan egy kis társaságot kell találnod, akár csak 2-3 ember ami majd egy bővülő társasággá nől. Ha csak egyedül vagy sokat tovább mélyül az egész. Amennyit lehet legyél társaságba, de olyanban ahol nem kell ezt a szégyenkezést érezned. Felelésnél és ilyesmiknél ne vedd figyelembe a tömeget akik Téged néznek (sokszor nem is néznek csak úgy érzed), csak akinek mondod a mondanivalód azzal foglalkozz. Nagyon nehezen de figyelmen kívül lehet hagyni a többieket. Ne hagyj mindent az improvizálásra, mindent tervezz meg 1-2 lépéssel előrébb ha van erre mód.

2014. nov. 12. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Rendben. De én már attól gyomorgörcsöt kapok, ha bemegyek a suli udvarába, úgy érzem az a 250 ember mind engem néz. :(
2014. nov. 13. 09:44
 4/10 anonim ***** válasza:
Sokan élnek ezzel együtt, lehetséges. Amikor bemész az udvarra akkor pedig a haverokat keresd ne pedig azt nézd, hogy téged ki néz. Amúgy is mindenkit néznek aki bejött, az utánad érkezőt ugyan úgy ;)
2014. nov. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Velem is így van amikor vége van az óráimnak akkor mindenki haza megy és 363121 ember áll ott a suli előtt és megvárom amíg elmegy a tömeg és csak utána megyek a buszmegállóba. Meg hát most kezdtem a középsulit úgyhogy újnak számítok és nagyon néz ilyenkor mindenki. De ne diagnosztizáld magad mert lehet hogy más bajod van és látod mennyire elszomorított téged közben lehet hogy nem is az. Menj el pszichológushoz ő majd tudni fog segíteni. Csak beszélgetni fogtok már ha tudsz neki megnyílni mert én nagyon nem tudok.. Legyél azokkal akikkel jól érzed magad és csináld azt amit szeretsz. Pl ha szeretsz rajzolni akkor fejleszd magad tovább rajzolj többet és akkor legalább eltereled a figyelmed. Sok sikert!:)
2014. nov. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Koszi! Ment egy hatalmas zold pacsi! De en sem tudnek megnyilni neki. :c felek a pszihomokusoktol
2014. nov. 16. 11:44
 7/10 anonim ***** válasza:
Velem is pontosan ugyanez volt. Plusz régen direkt goromba voltam hogy kerüljenek, mert nem éreztem jól magam a társaságukban. Mostmár javult valamenyit, de még mindig szorongok idegenek társaságában. MIndig arra gondolok hogy másnak ez nem nagy ügy, nekik is sikerül, nekem miért ne menne? Szerintem próbáld ki, a pozitív gondolkodás sokat segíthet :)
2014. nov. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Megprobalom. De a pozitiv gondolkodas nem az erossegem, sajnos :/
2014. nov. 17. 11:39
 9/10 ankap1975 ***** válasza:

[link]


Ebben van egy jó könyv a szociális fóbia leküzdéséről, igaz még nem teljes.

2016. ápr. 3. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Hogy vagy most?
2020. aug. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!